Sestdien Nīderlandes pilsētā Alkmārā aizvadīts Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensības U23 grupas sportistiem. Aktīvu sniegumu distances laikā demonstrēja Latvijas izlases sportists Mārtiņš Pluto, kurš finišēja 26. vietā.

Sestdien dienas pirmajā pusē par godalgām sacentās U23 grupas sportisti. Starp 152 sportistiem bija arī divi Latvijas šosejas riteņbraucēji – Mārtiņš Pluto un Kristers Ansons.

Sportisti veica 138 kilometru garu trasi, kas bija sadalīta 12 ļoti tehniskos apļos. Papildus spēcīgam vējam sacensības sportistiem izvērtās ļoti sarežģīti un finišu sasniedza vien 52 riteņbraucēji. Viņu vidū bija arī Nīderlandē ikdienā dzīvojošais Mārtiņš Pluto, kurš trasē atradās vadošo braucēju pulkā.

Trases vidusdaļā priekšā atradās vien 50 braucēju liela grupiņa. Uzvarētāja liktenis izšķīrās vien pēdējos metros starp līderu grupā esošajiem 39 sportistiem. Par Eiropas čempionu kļūt izdevās Itālijas riteņbraucējam Alberto Dainēzem, kurš trasē pavadīja 3 stundas 8 minūtes un 53 sekundes. Otro vietu tikmēr izcīnīja Dānijas riteņbraucējs Niklass Larsens, bet augstā trešā vieta mūsu ziemeļu kaimiņam Raitam Armam (abi +00:00:00).

Vadošajā grupā finišēja arī Mārtiņš Pluto. Latvietis izcīnīja 26. vietu, kas viņam Eiropas čempionātos ir augstākais sasniegums līdz šim. Mārtiņš uzvarētājam zaudēja 1 sekundi. Otrs mūsu sportists Kristers Ansons finišu nesasniedza.

Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācija tiks sasniegta svētdien, kad pulksten 12.30 pēc Latvijas laika trasē dosies elites vīri. Sportisti sākumā veiks 46 kilometru ievadapli, kam sekos 11 apļi – katrs pa 11,5 kilometriem.