Foto: Publicitātes foto

Latvijas čempions kalnu riteņbraukšanā olimpiskā krosa disciplīnā Mārtiņš Blūms uz turpmākajām trīs sezonām pagarinājis līgumu ar Nīderlandes vadošo MTB vienību "CST PostNL Bafang", informēja Latvijas Riteņbraukšanas savienība.

Šajā gadā Blūms izcīnīja piecas UCI līmeņa uzvaras, kā arī ieņēma ceturto vietu Eiropas čempionātā.

Blūms ir visu laiku titulētākais Latvijas kalnu riteņbraucējs. Cēsinieks 2017. gadā triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā olimpiskajā MTB krosā U23 vīru grupā. Nākamo sezonu laikā Mārtiņš, pārstāvot "CST PostNL Bafang" vienību sevi visaugstākās raudzes sacensībās jau centās apliecināt elites konkurencē.

Īstu izlaušanās sezonu latviešu kalnu riteņbraucējs piedzīvoja šogad. Ja sezonas pirmā puse vēl bija ar mainīgām sekmēt, tad no gada vidus Blūma rezultāti piedzīvoja strauju izaugsmi, ko papildināja arī stabilitāte. Mārtiņš uzvarēja piecās dažādās UCI kategorijas XCO krosa sacensībās. Lielisks bija viņa sniegums Eiropas čempionātā XCO krosā, kur cēsinieks izcīnīja ceturto vietu, paliekot nepilnu sekundi aiz labāko trijnieka. Pasaules čempionātā tehniska liksta liedza pacīnīties par vietu TOP 10, bet jāatzīmē iegūtā sestā vieta pasaules čempionātā saīsinātajā distancē. Pasaules rangā Blūms sasniedza jaunu virsotni – 17. vietu.

Starpsezonas periodā par Mārtiņu bija jūtama interese UCI līmeņa pasaules MTB komandu vidū. Cēsiniekam bija noslēdzies līgums ar "CST PostNL Bafang" vienību, kuras krāsas viņš aizstāv jau kopš 2018. gada. Abas puses, izvērtējot līdzšinējo sadarbību, kā arī izceļot Blūma lielo progresu un piederību pasaules MTB elitei, lēma par sadarbības turpināšanu vēl uz trim sezonām.

Ir skaidrs, ka tieši Mārtiņš Blūms būs vienības līderis. Komandas mērķos ietilpst tās sportistu dalība Parīzes Olimpiskajās spēlēs. Tas ir arī viens no Blūma lielajiem mērķiem. Reālākā iespēja latvietim sasniegt šo mērķi būs 2023. gada pasaules čempionātā, kur tiks izspēlētas vietas starp mazo nāciju braucējiem. Teorētiskas iespējas ir kvalificēties arī pēc olimpiskā nāciju ranga, kur gan nepieciešams atbalsts būtu no vēl kādiem Latvijas elites sportistiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!