Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands trešdien pēc dalības atrāvienā "Tour de France" 11.posmā izcīnīja 29.vietu, Toms Skujiņš finišēja 151.pozīcijā, bet uzvaru svinēja un par kopvērtējuma līderi kļuva dānis Jonass Vingegords.

Trešdien riteņbraucēji mēroja 151,7 kilometrus no Albērvilas līdz Granonas kalnu pārejai. Ceļā uz mērķi vispirms tika pārvarēts viens otrās un pirmās kategorijas kāpums, bet pēc tam divi "hors categorie" kāpumi, otrais no tiem finišā.

Neilands ("Israel-Premier Tech") bija 20 riteņbraucēju lielā atrāvienā grupā, kas pakāpeniski saruka, kuldīdzniekam pirmajā no diviem "hors categorie" kāpumiem zaudējot vietu starp līderiem. Kā pēdējais priekšā palika francūzis Vorens Bargils ("Arkea-Samsic"), kurš septiņus kilometrus pirms finiša devās solo atrāvienā.

Pēdējā kāpuma pakājē 18 riteņbraucēju grupa, kuras sastāvā bija arī tā brīža kopvērtējuma līderis, slovēnis Tadejs Pogačars (UAE) un Vingegords ("Jumbo-Visma"), no Bargila atpalika apmēram trīsarpus minūtes. Aptuveni piecus kilometrus pirms finiša Bargilu apsteidza viņa komandas biedrs, kolumbietis Nairo Kintana, bet vēl kilometru vēlāk par līderi kļuva no "dzeltenā krekliņa" grupas aizbēgušais Vingegords.

Tikmēr Pogačars zaudēja laiku ne tikai Vingegordam, bet arī francūzim Romēnam Bardē (DSM) un britam Geraintam Tomasam ("Ineos Grenadiers").

Vingegords svinēja pārliecinošu uzvaru, finišēdams četrās stundās 18 minūtēs un divās sekundēs, 59 sekundes zaudēja Kintana, bet vēl 11 sekundes lēnāks bija Bardē. Tomass atpalika vienu minūti un 38 sekundes, bet Pogačars bija divas minūtes un 51 sekundi lēnāks.

Neilands finišēja 22 minūtes un astoņas sekundes pēc uzvarētāja, bet Skujiņš bija 38 minūtes un 59 sekundes lēnāks. Tūri turpina 159 riteņbraucēji.

Šajā posmā tūre noslēdzās nīderlandietim Matjē van der Pūlam ("Alpecin-Deceuninck"), kurš jau iepriekšējās dienās bija paudis, ka varētu izstāties.

Vingegords kļuvis par pārliecinošu līderi tūrē, divas minūtes un 16 sekundes zaudē Bardē, vēl sešas sekundes atpaliek Pogačars, aiz kura četras sekundes ir Tomass. Neilands atpaliek vairāk nekā vienu stundu un 26 minūtes, no 98.vietas pakāpjoties uz 83., bet Skujiņš ar vairāk nekā pusotras stundas deficītu ir 91., zaudējot deviņas pozīcijas.

Ceturtdien riteņbraucēji Alpos veiks vēl vienu smagu kalnu posmu, kurā 165,1 kilometru distancē būs jāpārvar trīs "hors categorie" kāpumi.

Skujiņam šis ir piektais starts "Tour de France" sacensībās, kamēr Neilands otro reizi piedalās šajās sacensībās.

Velobraucienā jāmēro 21 posms, uzvarētāju noskaidrojot 24.jūlijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!