No 24. līdz 31. jūlija vakaram ultrariteņbraucējs Arvis Sprude izpildīja Ginesa rekorda labošanas mēģinājumu, kas bija sekmīgs – septiņu dienu laikā ar velosipēdu nomīti 3559 kilometri, kā rezultātā iepriekšējais rekords pārspēts par vairāk nekā 50 kilometriem.

Izvēlētā trase veda par Kurzemi, veicot apļus sekojošajos maršrutos: Kuldīga-Skrunda-Aizpute-Kuldīga; Kuldīga-Snēpele-Kuldīga; Kuldīga-Užava-Jūrkalne-Alsunga-Kuldīga; Kuldīga-Jūrkalne-Pāvilosta-Grobiņa-Aizpute-Kuldīga. Finiša līniju, kas bija Kuldīgas pilsētas pašā sirdī pie Ventas tilta, Sprude sasniedza svētdienas vakarā.

"Katru dienu uztvēru kā atsevišķu mērķi, kurā jāsasniedz minimums - 502 nobrauktie kilometri. Grūtākā no nedēļās dienām šķita piektā, kad pamostoties pēc 1,2 stundu garā miega un gatavojoties atsākt braukšanu, aizmigu ar pudiņu rokās," atceras Sprude. "Izaicinājums bija arī tikt galā ar pēdējo diennakšu tumšajām stundām, bet cilvēki, kas sekoja līdzi manam mēģinājumam uzstādīt Ginesa rekordu, mani uzmundrināja. Īpašu emocionālo pacēlumu piedzīvoju pēdējās divās brauciena stundās, jo man bija pievienojies treneris Toms Flaksis, tāpat arī finišējot, mani ļoti mīļi sagaidīja ģimene, draugi un paziņas."

Šobrīd notiek oficiālā rekorda apstiprināšanas procedūra. Līdz ar rekorda uzstādīšanu, Sprude kļuvis par riteņbraucēju, kam pieder abi rekordi "WUCA 7 dienu rekords" un Ginesa rekords visvairāk nobraukto kilometru 7 dienu laikā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!