Latvijas sportists Toms Skujiņš svētdien Nīderlandē Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā izcīnīja 13.vietu grupas braucienā, Mārtiņš Pluto finišēja 60.pozīcijā, kamēr par čempionu tika kronēts francūzis Kristofs Laports.

Grupas braucienā riteņbraucēji veica nepilnus 200 kilometrus, distances otrajā pusē mērojot sešus apļus un katrā no tiem pārvarot mākslīgi veidoto pauguru ar nelielu bruģa sektoru, tajā skaitā arī finišā.

Dienas atrāvienā piedalījās sportisti, kuri nepretendēja uz augstvērtīgu rezultātu un apmēram 30 kilometrus pirms finiša pēdējie bēgļi tika panākti. Pēc tam iniciatīvu uzņēmās pa diviem riteņbraucējiem no Beļģijas, Nīderlandes, Francijas un Dānijas izlasēm, kā arī pa vienam sportistam no Norvēģijas un Itālijas, bet 12 kilometrus pirms finiša solo atrāvienā devās Laports.

Kilometru pirms finiša sekojošajā grupā tempu kāpināja abi beļģi un noslēdzošajos metros panāca Laportu, taču francūzis savus līderpozīciju spurtā noturēja. Viņam sekoja beļģis Vouts van Ārts, nīderlandietis Olavs Koijs un beļģis Arno de Lī, pirmajai četrotnei finišējot četrās stundās 15 minūtēs un 50 sekundēs.

Skujiņš bija grupā, kas zaudēja 40 sekundes un ierindojās 13.vietā, kas deva 30 UCI punktus. Pluto bija starp riteņbraucējiem, kuri atpalika sešas minūtes un 24 sekundes.

Skujiņš stāstīja, ka vienā no kritieniem arī pašam nācies attapties uz zemes, taču pašsajūta sacensību laikā bijusi laba.

"Nepaveicās, jo pēdējos divos apļos kritiens sadalīja grupu un es paliku aizmugurē. Bija pietiekoši daudz braucēju ar saviem komandas biedriem priekšā un nebija īsti, kas strādā, izņemot pāris britus un itāļus. Zināju, ka priekšā viņi varēs pietiekami labi sastrādāties, lai aizbrauktu līdz finišam," stāstīja Skujiņš.

Grupas braucienā riteņbraucēji veica nepilnus 200 kilometrus, distances otrajā pusē mērojot sešus apļus un katrā no tiem pārvarot mākslīgi veidoto pauguru ar nelielu bruģa sektoru, tajā skaitā arī finišā.

"Pirmajā aplī galvenais bija būt priekšā, jo nevarēja zināt, kāda kurai izlasei ir taktika. Ja komandā ir astoņi braucēji un visi nostājas pašā priekšā, tad viņi var grupu diezgan ātri sadalīt. Savu lomu spēlēja arī vējš, ne tikai mazie pauguri," atzīmēja Skujiņš.

Turpmākajos divos apļos Skujiņš braucis grupas aizmugurē, lai pataupītu spēkus finišam, bet divus apļus pirms finiša mēģinājums doties atrāvienā cieta fiasko, jo daudzskaitlīgās izlases vēl turējušās kopā. "Divas minūtes vēlāk bija kritiens un ar to arī pasākums beidzās," atzina Skujiņš.

Šogad Skujiņš izcīnīja astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā, kāpa uz goda pjedestāla "Giro d'Italia" posmos, kā arī demonstrēja augstvērtīgu sniegumu citās sacensībās.

"Šī sezona man bijusi labākā karjerā, to apliecina arī vieta rangā. Prieks, ka fiziskā forma nav nokritusies," teica Skujiņš, kuram šajā sezonā vēl ir priekšā dažas sacensības.

Skujiņš par 13.vietu pievienoja vēl 30 UCI ranga punktus.

30 gadus vecais Laports ir arī pērnā gada pasaules vicečempions grupas braucienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!