Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma un Mārtiņš Rubenis savās konkurencēs piektdien Siguldā izcīnīja attiecīgi ceturto un trešo vietu sprinta sacensībās, tādējādi apliecinot, ka abi būs favorīti nedēļas nogalē paredzētajā Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā.

Spraigajās sieviešu sacensībās, nestartējot Vācijas vadošajām sportistēm, kuras nav ieradušās Siguldā, uzvarēja amerikāniete Erīnu Hamlina, kura tikai par 0,040 sekundēm apsteidza krievieti Tatjanu Ivanovu un par 0,050 sekundēm savu tautieti Keitu Hansenu. Hamlina laboj arī Siguldas rekordus - gan starta, gan brauciena.

Elīza Tīruma uzvarētājai zaudēja 0,133 sekundes.

Vēl viena Latvijas olimpiete Ulla Zirne šoreiz ieņēma 22.vietu (+0,984 sekundes), Saiva Dambīte ieņēma 26.vietu (+1,312 sekundes), bet Paula Ābele finišēja 31.vietā (+1,624 sekundes).

Tādējādi Pasaules kausa pamatsacensībām, kurās startēs 24 sportistes, kvalificējās tikai Tīruma un Zirne.

Tikmēr vīriešu konkurencē Mārtiņš Rubenis trasi veica 50,464 sekundēs, kas deva trešo vietu. No pārējiem latviešiem Inārs Kivlenieks palika septītais (50,525 sekundes), Kristaps Mauriņš ierindojās 25.vietā (51, 110 sekundes), Artūrs Dārznieks – 28.vietā (51,164 sekundes), bet Roberts Millers ieņēma priekšpēdējo, 38.pozīciju (53,309).

Vīriešu konkurencē uzvarēja Johans Ludvigs no Vācijas, kura rezultāts bija 50,385 sekundes.

Pasaules kausa pamatsacensībām no latviešiem kvalificējās Rubenis, Mauriņš un Dārznieks.

Savukārt divnieku sacensībās Andris Šics/Juris Šics ierindojās septītajā vietā, uzvarētājiem itāļiem Kristianam Oberštolcam/ Patrikam Gruberam zaudējot 0,519 sekundes. Otrie bija citi itāļi Ludvigs Rieders/Patriks Rastners (+0,191 sekundes, bet trešie bija austrieši Andreass Lingers/Volfgangs Lingers (+0,207 sekundes).

Cits Latvijas divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās astotajā vietā 25 ekipāžu konkurencē un kvalificējās Pasaules kausa pamatsacensībām.