Foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici piektdien izcīnīja ceturto vietu Vācijas trasē Vinterbergā notiekošā pasaules čempionātā sprinta sacensībās, kamēr Kristers Aparjods mačos vīriem bija piektajā pozīcijā.

Par pasaules čempioniem tikmēr tika kronēti titulētie vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuri par 0,012 sekundēm apsteidza tautiešus un olimpiskos čempionus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers, bet Šicus no pirmā trijnieka šķīra vien 0,039 sekundes. Uzvarētājiem latvieši zaudēja 0,056 sekundes.

Vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs starp 15 divniekiem tikmēr ierindojās 12.vietā.

Sprinta sacensībās piedalījās 15 labākie divnieki no piektdien aizvadītās kvalifikācijas, ko gan nepārvarēja Latvijas trešā ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Sacensībās vīriem negaidītu uzvaru svinēja austrietis Jonass Millers, kurš sprinta distanci nobrauca 35,835 sekundēs.

Tikmēr otrais bija titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš Milleram zaudēja 0,024 sekundes, bet trešais bija krievs Semjons Pavļičenko, kurš atpalika 0,054 sekundes.

Aparjods bija 0,119 sekundes lēnāks par uzvarētāju, bet līdz goda pjedestālam viņam bija 0,065 sekundes.

Riks Kristens Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,341 sekundi, kas viņam deva 12.pozīciju.

No vīriem kvalifikāciju nepārvarēja Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks.

Sacensībās dāmām visu goda pjedestālu aizņēma vācietes, uzvaru svinot Natālijai Geizenbergerei, kura sprinta distanci veica 38,628 sekundēs. Otrā bija Jūlija Taubica, kura atpalika nieka septiņas sekundes tūkstošdaļas, bet trešo vietu ieņēma Dajana Eitbergere, kura bija četras simtdaļas lēnāka.

No latvietēm Elīza Cauce atpalika 0,422 sekundes, kas deva devīto vietu Ulla Zirne ar 0,437 sekunžu deficītu pret uzvarētāju bija desmitā, bet Kendija Aparjode bija 0,609 sekundes lēnāka, kas viņai deva 12.pozīciju.

Salīdzinot ar Pasaules kausa posmiem, pasaules čempionātā sportisti neaizvada Nāciju kausa sacensības.

Sacensību programma paredz, ka sestdien uz starta stāsies divvietīgās ekipāžas un sievietes, bet svētdien tiks aizvadītas vīriešu sacīkstes un komandu stafete.

Visreālāk Latvijas sportistiem par medaļām ir pacīnīties divnieku sacensībās un komandu stafetē, jo tur šosezon uzrādīti vislabākie rezultāti. Iepriekšējais Pasaules kausa posms notika Siguldā, kur Latvijas komanda ieguva zeltu stafetē, turklāt otrajā un trešajā vietā divniekos bija attiecīgi Gudramovičs/Kalniņš un brāļi Šici, tāpēc pasaules čempionāts tiek sagaidīts gana labā noskaņojumā.

Tiesa, pirms Siguldas etapa neviens Latvijas kamaniņu braucējs šosezon nebija kāpis uz goda pjedestāla.

Pēc posma Siguldā latviešu sportisti devās tieši uz Vinterbergu, kur aizvadīja treniņnedēļu šim pasaules čempionātam.

Šogad notiek jau 48.pasaules čempionāts kamaniņu sportā, tam pulcējot 121 sportistu no 23 valstīm.

Šī ir jau trešā reize, kad planētas meistarsacīkstes uzņem Vinterbergas trase - iepriekš tas noticis 1989. un 1991.gadā. Kopā tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti. Četri no tiem olimpiskajās disciplīnās sieviešu, vīriešu, divvietīgo ekipāžu konkurencē un komandu stafetē, bet vēl trīs sprinta sacensībās. Septīto reizi medaļas saņems arī pasaules U-23 čempionāta uzvarētāji sieviešu, vīriešu un divvietīgo ekipāžu konkurencē.

Pasaules čempionātā nestartēs neviens no Latvijas junioriem, kuri šobrīd aizvada treniņnometni Austrijā, jo tur februāra sākumā norisināsies šī vecuma planētas meistarsacīkstes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!