Fоtо: Mārcis Gaujenietis
Latvijas kamaniņu braucēji piektdien, 1. martā, Siguldā izcīnīja divas vietas uz goda pjedestāla sezonas noslēdzošajās Nāciju kausa sacensībās.

Piektdien, 1. martā, Nāciju kausā par vietu pamatsacensībās cīnījās pieci Latvijas sportisti: Kaspars Rinks, Roberts Dreimanis, Zane Kaluma un Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs. Savukārt, Frančeska Bona Nāciju kausā startēja bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām, jo sieviešu konkurencē valstsvienību jau pārstāvēs četras dāmas.

Divdesmit vīriešu lielā konkurencē Kaspars Rinks veica labu braucienu un izcīnīja bronzas godalgu [+0.082]. Otrajā vietā ierindojās ukrainis Andrijs Mandzijs (Andriy Mandziy) [+0.020], uzvara vācietim Timonam Grancagnolo (Timon Grancagnolo) [48.328]. Savukārt, Robertam Dreimanim 15. labākais starta laiks un finišā 13. vieta [+1.420].

Sieviešu konkurencē Zane Kaluma ar finiša laiku 42.161 sekunde ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā. Uz goda pjedestāla divas Itālijas sportistes. Bronza itālietei Ninai Cīglerei ( Nina Zoeggeler) [+0.284]. Sudrabs ASV sportistei Sammerei Bričerei (Summer Britcher) [+0.048], bet zelts Verenai Hoferei (Verena Hofer) [41.872].

Savukārt, Frančeskai Bonai 12. labākas starta un finiša laiks [+0.691].

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs ar finiša laiku 42.391 sekunde izcīnīja vietu uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, par 0.126 sekundēm piekāpjoties slovāku duetam Vaverčkam/Zmijam (Vavercak/Zmij) [42.265]. Savukārt, bronzas godalgu izcīnīja Ķīnas ekipāža Jubayi/Hou [+0.181].

Tāpat tika apbalvoti Nāciju kausu kopvērtējuma uzvarētāji, kuru starpā bija arī pieci latvieši. Vīriešu konkurencē ar izcīnītiem 515 punktiem Nāciju kausa kopvērtējumā uzvaru un mazo kristāla globusu ieguva Gints Bērziņš. Aiz latvieša ar 507 punktiem – slovāks Jozefs Ninis (Jozef Ninis), bet ar 456 punktiem trešajā pozīcijā – ukrainis Antons Dukačs (Anton Dukach).

Savukārt, sieviešu divvietīgo ekipāžu Nāciju kausa kopvērtējumā uz pirmajiem diviem goda pjedestāla pakāpieniem kāpa latvietes. Mazo kristāla globusu ar 285 punktiem, izcīnot uzvaru, saņēma Anda Upīte/Zane Kaluma. Par simts punktiem mazāk Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai, kuras otrajā vietā. Savukārt, trešajā pozīcijā ar 130 punktiem Vācijas sportistes Storča/Patza (Storch/ Patz).

Sestdien, 2. martā, Bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" uz starta dosies un par svarīgajiem Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem cīnīsies sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas, kā arī tajā pašā dienā tikai pirmo braucienu aizvadīs vīrieši un sievietes, izmēģinot jaunu sacensību formātu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !