Par XXIX Vasaras olimpisko spēļu čempioniem svētdien, 24.augustā, kļuva Francijas handbolisti, kas finālspēlē pārliecinoši ar 28:23 (15:10) pieveica Īslandes valstsvienību.
Spēles pirmajās desmit minūtēs ritēja līdzīga cīņa, bet tad francūži guva piecus vārtus pēc kārtas un no 4:4 panāca 9:4. Piecas minūtes pirms pārtraukuma Francijas pārsvars bija jau septiņi vārti, un tikai pirmā puslaika beigas Īslandes handbolistiem izdevās samazināt starpību līdz 10:15.

Otrajā puslaikā Francijas handbolisti turpināja dominēt laukumā. 40.minūtē pēc 23 gadus vecā Luka Abolo fantastiskas darbības rezultāts kļuva jau 21:12 francūžu labā, un drošu pārsvaru Francijas izlase saglabāja līdz pat spēles beigām.

Francijas labā viens no pasaules labākajiem handbolistiem Nikolā Karabatičs guva astoņus vārtus, bet piecus vārtus guva Bertrāns Žils. Īslandes rindās rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Olafurs Stefansons, bet Latvijā dzimušais Aleksandrs Pētersons šoreiz guva divus vārtus.