Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Jaunatnes basketbola treneris un ilggadējais Latvijas Basketbola savienības sekretārs Imants Pļaviņš līdz ar "Latvijas Gada balvu sportā 2013" par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņems 3000 latu prēmiju, kam līdzekļus piešķīrusi valsts akciju sabiedrība "Latvijas dzelzceļš", informē Latvijas Olimpiskā komiteja.

Balva un prēmija uzvarētājam tiks pasniegta svinīgā ceremonijā atjaunotajā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" 27. decembra vakarā, kur tiks sveikti visi "Latvijas Gada balvas sportā 2013" ieguvēji.

Novērtējot treneru ieguldījumu neskaitāmu bērnu fiziskā attīstīšanā un pilnveidošanā, kā arī ievērojamu sportistu sagatavošanā profesionālai karjerai, ilggadējais Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstītājs VAS "Latvijas dzelzceļš" par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmējam Imantam Pļaviņam pasniegs naudas prēmiju 3000 latu apmērā.

"Stipru valsti veido stipri cilvēki. Un mūsu sabiedrība var būt stipra un spēcīga, tikai esot vesela un labi izglītota. Latvija var būt lepna ne tikai ar mazai valstij neraksturīgi daudziem olimpisko medaļu ieguvējiem, pasaules un Eiropas čempioniem, bet arī ar tiem cilvēkiem, kuri ir pielikuši vislielākās pūles šo čempionu veidošanā viņu dzīves pirmajos gados. Šie cilvēki spēj mazos bērnos saskatīt lielu talantus un palīdzēt šiem bērniem kļūt par tiem, kas viņi ir šodien. Šie cilvēki nav plašai sabiedrībai pazīstami, viņi neparādās prožektoru gaismās, viņi nefinišē stadionā ar valsts karogu uz pleciem. Šie cilvēki ir fizkultūras skolotāji un treneri, kuri čakli un ar mīlestību pilda savu darbu un palīdz bērniem noticēt savām spējām un iemīlēt sportu. Viens no šādiem izciliem skolotājiem, kurš pavēra lielā sporta durvis ļoti daudziem Latvijā un pasaulē pazīstamiem sportistiem, ir bērnu un jauniešu basketbola treneris Imants Pļaviņš. Esam priecīgi, ka varam atbalstīt izcilo treneri," lēmumu piešķirt prēmiju pamato VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Imants Pļaviņš par jauniešu treneri strādā kopš 1956. gada un izaudzinājis tādus augstākās klases basketbolistus kā Ivars Žvīgurs, Igors Miglinieks, Anete Muižniece – Brice, Kārlis Muižnieks, Roberts Štelmahers un Kristaps Janičenoks. Pusgadsimtu ilgajā darba mūžā viņš sagatavojis jaunos sportistus Rīgas 2. Bērnu un jaunatnes sporta skolā (tagadējā Rīdzene), Valtera Basketbola skolā un BJBS Rīga/DSN.

Atgādinām, ka līdz 26.decembra pusnaktij portālā "Delfi" un LOK mājas lapā olimpiade.lv risinās līdzjutēju balsojums par gada populārāko sportistu.

No 4.decembra Radio SWH ēterā darbadienās plkst. 14:15 un brīvdienās plkst. 9:40 varēs uzzināt vairāk par nominēto sportistu sasniegumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!