Foto: E.Lukšo
Latvijas labākais kalnu slēpotājs slaloma disciplīnā Miks Zvejnieks aizvadītajā nedēļas nogalē aizvadīja jau otrās sacensības 2021./22. gada kalnu slēpošanas sezonā, gan sestdien, gan svētdien veiksmīgi startējot slaloma disciplīnā Kabdalisā, Zviedrijā, informēja Latvijas sportista pārstāvis Edgars Beļakovs.

Pirmās sacensības šajā sezonā Mikam bija jau nedēļu iepriekš, kad 13. un 14. novembrī latvietis aizvadīja slaloma startus citā Zviedrijas pilsētā Štorklintenā, sacensību rezultātos ieņemot 14. un 11. vietu, nopelnot attiecīgi 51,14 un 41,88 FIS punktus.

Aizvadītajās brīvdienās sacensībās Kabdalisā startēja vairāki ļoti spēcīgi kalnu slēpotāji – gan tādi, kuri regulāri cīnās par pjedestāla pozīcijām Pasaules kausa sacensībās, gan Eiropas kausa TOP līmeņa atlēti.

Sacensību pirmajā dienā uzvaru izcīnīja brits Deivs Raidings, kurš arīdzan vairākkārtēji ir pabijis uz pjedestāla Pasaules kausa posmos. Zvejnieks divu braucienu summā izcīnīja 23. vietu, uzvarētājam zaudējot 2,51 sekundi, tomēr otrajā braucienā deficīts līdz Raidingam bija vien 0,58 sekundes. Viņš tika pie 41,58 FIS punktiem, kas pagaidām ir sezonas labākais sasniegums. Uz goda pjedestāla kāpa arī pieredzējušais francūzis Viktors Mufā-Žandē un norvēģis Kristians Oliveira Sēviks.

Otrajā sacensību dienā Miks Zvejnieks finišēja 16. vietā, summā uzrādot laiku 1 minūte un 40,99 sekundes. Par sacensību uzvarētāju kļuva iepriekšējās dienas otrās vietas ieguvējs Mufā-Žandē, kura laikam Miks zaudēja 3,18 sekundes, izcīnot 46,73 FIS punktus. Atlikušās goda pjedestāla vietas sadalīja cits francūzis Teo Letīrs un norvēģis Sēviks.

"Piedalījās ļoti stiprs sastāvs, atsevišķi pasaules kausa TOP10 braucēji, daudz Eiropas kausa TOP sportisti, lieliska iespēja agrā sezonas ievadā sevi salīdzināt ar citiem. Arī pats pēc sajūtām, rezultātiem jutu, ka gan fiziskā, gan tehniskā forma ir labā līmenī, bet vēl ir, kur pielikt ātrumā. Uz to arī strādāsim turpmākajās dienās, nedēļās," skaidroja Zvejnieks.

Jau turpmākajās dienās Zviedrijā Mikam plānotas nākamās sacensības.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!