Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas pārstāvis Deniss Vasiļjevs sestdien pasaules daiļslidošanas čempionātā Saitamā ieņēma 13.vietu.

Šveicieša Stefana Lambjēla audzēknis Vasiļjevs, kurš trešajā grupā startēja otrais, programmu sāka ar četrkāršo salhovu, taču pieļāva neprecizitāti piezemējoties. Lēcienos programmas gaitā vēl bija gan neprecīza piezemēšanās pēc viena no lēcieniem, gan lēciens ar mazāku apgriezienu skaitu, taču pārējo programmas daļu Latvijas daiļslidotājs veica teicami.

Šāds sniegums ļāva Vasiļjevam izvēles programmā sakrāt 160,78 punktus. 76,83 punktus Latvijas daiļslidotājs saņēma par tehniskajiem elementiem un 83,95 punktus - par programmas komponentēm.

Izvēles programmā Vasiļjevs ierindojās 13. vietā, šādu pašu vietu ar 243,15 punktiem ieņemot arī divu programmu summā.

Labāko rezultātu izvēles programmā sasniedza cits trenera Lambjēla audzēknis mājinieks Šoma Uno no Japānas, kurš sakrāja 196,51 punktu un otro gadu pēc kārtas tika kronēts par pasaules čempionu, summā sakrājot 301,14 punktus.

Otro vietu izvēles slidojumā ar 196,39 punktiem ieņēma dienvidkorejietis Džunhvans Ča, kurš ar 296,03 punktiem apsteidza ASV daiļslidotāju Iļju Maļiņinu arī divu slidojumu summā.

Trešo vietu ieņēma Maļiņins, kurš izvēles programmā ar 188,06 punktiem bija trešais, bet summā sakrāja 288,44 punktus.

Jau ziņots, ka īsajā programmā Latvijas daiļslidotājs ar 82,37 punktiem ieņēma 11. vietu.

Labāko rezultātu īsajā programmā sasniedza Uno, kurš tika pie 104,63 punktiem. Otro vietu ar 100,38 punktiem ieņēma Maļiņins, bet labāko trijnieku ar 99,64 punktiem noslēdza Ča.

Vasiļjevs pasaules čempionātā startēja septīto reizi un labāko rezultātu viņš līdz šim ir sasniedzis 2018.gadā, Milānā izcīnot sesto vietu. Pagājušajā gadā Monpeljē Latvijas daiļslidotājs ieņēma 13.vietu.

Saitamā Latviju pārstāvēja arī Sofja Stepčenko, kura izcīnīja 23. vietu, kā arī Aurēlija Ipolito un Lūks Rasels, kuri dejās uz ledus ierindojās 27. vietā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!