Foto: AFP/Scanpix/LETA
Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane svētdien Slovēnijā sasniedza visu laiku augstāko pozīciju neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē, izcīnot 12.vietu Pasaules kausa sacensībās slalomā.

Augstāk Pasaules kausa posmos PSRS laikā ir tikusi vien sportistes mamma Ulla Ģērmane (tolaik - Lodziņa), vairākas reizes iekļūstot labāko piecpadsmitniekā un reizi izcīnot ceturto vietu.

Pirmajā braucienā ar 48.numuru startējusī Ģērmane otrajā un trešajā sektorā uzrādīja 20. un 18.rezultātu, finišējot 53,96 sekundēs. Ātrākā bija slovākiete Petra Vlhova, kura finišēja 51,30 sekundēs un par 0,26 sekundēm pārspēja vācieti Lēnu Dirru un horvātieti Leonu Popoviču.

Titulētā amerikāniete Mikaēla Šifrina pirmajā braucienā izstājās.

Otrajam braucienam kvalificējās 30 labākās sportistes no 66 kalnu slēpotājiem. Tajā Ģērmane startēja kā astotā un sasniedza piekto labāko rezultātu, bet otrajā un trešajā sektorā viņai bija pat otrais labākais rezultāts.

Divu braucienu summā uzvarēja Vlhova, kura par 0,72 sekundēm pārspēja Dirru un par 0,87 sekundēm - amerikānieti Amēliju Džozefīni Hērtu.

Ģērmane Vlhovai zaudēja 2,23 sekundes, no 11.pozīcijas atpaliekot vien septiņas sekundes simtdaļas, bet no labāko desmitnieka - 0,27 sekundes.

Decembra nogalē Ģērmane Austrijā slalomā pirmajā braucienā ieņēma 29.vietu un kvalificējās otrajam braucienam, kur izcīnīja 22.vietu, atkārtojot Leldes Gasūnas neatkarīgās Latvijas visu laiku labāko sasniegumu Pasaules kausa posmos kalnu slēpošanā.

Līdz tam vienīgajā startā Pasaules kausa posmā Ģērmane pērnā gada sākumā Austrijas trasē Flahavā nefinišēja pirmajā slaloma trasē.

Lelde Gasūna 2017.gada sākumā Zagrebā izcīnīja 22.vietu Pasaules kausa sacensībās slaloma, tiekot pie labākā sasnieguma neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē.

Vīriešu sacensībās Kristaps Zvejnieks 2016.gada janvārī Pasaules kausa posmā Itālijas trasē Santa Katerinā di Valfurvā ieņēma 26.vietu slalomā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!