Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)
Vortāla "Delfi Sports" aptaujātie Latvijas hokeja eksperti deva atšķirīgus novērtējumus šai Rīgas "Dinamo" sezonai Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), taču vienbalsīgi atzina – savu uzdevumu komanda ir izpildījusi.

Jau ziņojām, ka trešdien Jaroslavļā "play-off" otrās kārtas piektajā spēlē Rīgas "Dinamo" papildlaikā ar 4:5 piekāpās "Lokomotiv", un Jaroslavļas komanda svinēja uzvaru visā sērijā ar 4-1, iekļūstot Rietumu konferences finālā.

"Pirmssezonas doto uzdevumu – iekļūt "play-off" – komanda izpildīja, bet nākamo - iekļūt finālā – nē. Bet šis uzdevums jau vairāk izskatījās pēc tāda, lai pēc izkrišanas viņus varētu bārt. Loģiski domājošs un hokeju saprotošs cilvēks nevar dot šādu uzdevumu šādai komandai," norāda hokeja treneris Gints Bisenieks.

"Rīgas "Dinamo" veiksmīgi iekļuva izslēgšanas turnīrā, kaut gan to nevar uzskatīt par sensāciju, tas ir pats par sevi saprotams, jo tur (labāko astotniekā) mēs esam un tur mums ir jābūt," viņš uzskata. "Diemžēl budžets un komplektācija Rīgai nav tāda, lai varētu cerēt kaut ko vairāk par vienas vai divu "play-off" kārtu pārvarēšanu."

Līdzīgi domā arī pazīstamais hokeja ārsts Jānis Kvēps. "Domāju, ka Rīgas "Dinamo" izdarīja maksimālo, ko vien varēja izdarīt. Nebija jau vienkārši arī Maskavas "Dinamo" "izsist" no "play-off". Ļoti palīdzēja veiksme – uzvarēt trīs spēles papildlaikā, tur ar meistarību vien nepietiek."

"Rīgas "Dinamo" aizvadīja ļoti normālu sezonu un pie veiksmīgas apstākļu sakritības varēja tik tālāk arī "play-off", lai gan nomināli un "uz papīra" Jaroslavļas "Lokomotiv" ir spēcīgāka komanda," uzskata bijušais hokejists, tagad florbola treneris Andrejs Maticins. "Kopumā sezonu komanda aizvadīja savā līmenī. Varbūt beigās nedaudz pietrūka veiksmes, taču to mēs visu jau bijām izsmēluši sērijā pret Maskavas "Dinamo"."

Runājot par "play-off" spēlēm, Jānis Kvēps izcēla sēriju pret Maskavas "Dinamo" un īpaši pēdējo, sesto spēli Rīgā. "Patika pēdējā, izšķirošā spēle ar Maskavas "Dinamo", Dārziņam ļoti paveicās," saka Latvijas hokeja "Doks". "Ar Jaroslavļu pēdējā spēle izbraukumā arī bija tā nekas. Jaroslavļā tomēr ir daudz meistarīgu spēlētāju, un Trotera kļūdu bija, kam izmantot."

"Jaroslavļai uzbrukumā ir septiņi ekstra klases spēlētāji, mums tādu ir divi – Ozoliņš un Ņiživijs. Pārējie vēl nav pieskaitāmi tai kategorijai un viņi nevar veikt tādus uzdevumus kā lauzt spēles gaitu," saka Gints Bisenieks. "Mums daudz kas notika pašplūsmā, nebija spēles zīmējuma. Runājot par aizsardzību, mums ir aizsargi – Reķis, Ozoliņš un Cibuļskis –, kuri var iesākt uzbrukumu, bet tas arī viss. Nav aizsargu, kuru metiens būtu bīstams [no tālas distances], kuri varētu palīdzēt uzbrukumam. "Lokomotiv" aizsargs Rahuneks – izslēgšanas spēlēs vien astoņi "lielgabala šāvieni" vārtos. Mums pa visu sezonu aizsargi astoņus vārtus šādi guvuši!"

Andrejs Maticins savukārt norāda, ka Rīgas "Dinamo" izslēgšanas spēļu sērijā pievīla komandas taktika attiecībā uz vārtsargiem. "Uzskatu, ka ir jāizvēlas viens vārtsargs, kurš komandā būs pirmais numurs, īpaši uz "play-off" spēlēm, jo vārtsargiem tomēr ir citāda psiholoģija, viņi ļoti reaģē uz nomaiņām," viņš saka.

Vērtējot "play-off" spēles, Gints Bisenieks uzteica Broka Trotera maiņu, taču sezonas vērtējumā tieši viņi no trenera izpelnījās vislielāko kritiku. "Patīkami pārsteidza Trotera maiņas "atdzīvošanās" sezonas beigās, Hartigana un Ņiživija spēle, Ģirts Ankipāns, īpaši play-off". Nepatīkami pārsteidza tas, ka tai pašai Trotera maiņai ir daudz gūtu vārtu vairākumā, bet, spēlējot vienādos sastāvos, ir milzīgs lietderības koeficienta mīnuss, -6,-7," norāda Bisenieks. " To es izskaidroju tikai ar pašdisciplīnas un atbildības trūkumu, jo spēle Rīgā vairākās epizodēs parādīja, ka visai maiņai ļoti patīk uzbrukt – gan Laurim [Dārziņam], gan Miķelim [Rēdliham] un Troteram. Viņi var uzbrukt, centīsies apspēlēt piecus, ja vajadzēs sešus pretiniekus, ja vajadzēs, pat divreiz, bet visā tajā iztrūkst racionālisma. Man izskatās, ka šie puiši vairāk kaifo no tā, ka var tikt kādam garām, apspēlēt, tikt līdz metienam, bet ļoti daudz neefektīvu darbību."

"Mani vairāk izbrīna Krievijas komandas, kas jau trešo gadu nevar tikt galā ar Rīgas "Dinamo"," saka Maticins. "Tur gan vairāk mentalitāte pie vainas, savukārt Rīgā nav tādas spēlētāju rotācijas kā Krievijas komandās, un tas mums nāk par labu."

"Ļoti veiksmīgi esam spēlējuši pret vadošajām komandām un ļoti neveiksmīgi pret tām, kas "play-off" neiekļuva," sezonu kopumā izvērtē Bisenieks. "Tas izskaidrojams ar psiholoģisko komandas gatavību un sagatavotību. Mēs esam pēdējā vietā spēlēs pret "play-off" neiekļuvušajām komandām, bet otrajā vietā spēlēs pret vadošā astoņnieka komandām. Tai pašā laikā "Lokomotiv" 87% punktu savākusi tieši pret lejasgala komandām. No zemāka ranga komandām ir jāņem viss, ko vien var paņemt, un šad tad "jāiekož" kādai no spēcīgajām. Rīgas "Dinamo" diemžēl ar stiprajiem plēšas, bet tādām komandām, kā "Avtomobiļist" vai "Vitjaz", zaudē. Sezonas garumā bija redzams, ka komandai pietrūkst fiziskās kondīcijas, to pierāda arī statistika – rezultāti pēc divām trešdaļām un pēc trešās trešdaļas, un šī statistika ir traģiski slikta."

Vortāla "Delfi Sports" aptaujātie eksperti visi kā viens norāda, ka nākamās sezonas iespējas un mērķus šobrīd nav iespējams paredzēt, jo komandu starpsezonā gaida sastāva izmaiņas.

"Kas to lai zina, kas no šā sastāva būs palicis Rīgā, ko "ieandelēs" no jauna," saka Gints Bisenieks. "Par KHL, kur komandu sastāvi ļoti mainās, neko nevar iepriekš paredzēt. Var iziet pēc saraksta, kam vēl ir līgums - aha, tie veidos mugurkaulu, bet par to varēs runāt tikai augustā. Runājot par treneri - katrā ziņā par tādu naudu un tādos apstākļos, būs grūti atrast labāku speciālistu."

"Uzdevumi var būt visvisādi, bet tas viss atkarīgs no komandas sastāva," saka Jānis Kvēps. "Ja būs lielas izmaiņas sastāvā, arī uzdevums var atšķirties."

"Nenāktu par ļaunu pāris spēcīgu uzbrucēju vairāk, jo Rīgas "Dinamo" ar retiem izņēmumiem spēlē no aizsardzības ar pretuzbrukumiem, un aizsardzība ir tas fundaments, uz kā komanda balstās," norāda Andrejs Maticins. "Rīgas "Dinamo" nav raksturīga tik liela rotācija, tāpēc maz ticams, ka nomainīsies puse komandas un sāks spēlēt citādi. Paredzu, ka lielu izmaiņu nebūs. Ja Šupleram piedāvās jauns līgums, iesāktais tiks turpināts."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!