Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Astanas "Baris" no Kazahstānas svētdien svinēja uzvaru Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas mačā, panākot izšķirošo, septīto, cīņu.
Sērijas sestajā mačā "Baris" ar 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) savā laukumā uzveica Omskas "Avangard" komandu.

Bārtulis šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem.

Spēles rezultātu otrajā periodā atklāja "Baris" komanda, kas drīz vien dubultoja savu vārtu pārsvaru pār viesu komandu, panākot 2:0. Trešā perioda sākumā viesi vienus vārtus atguva, taču mājinieki pēdējās trešdaļas beigās atbildēja ar vēl diviem vārtiem, uzvarot visā spēlē ar 4:1.

Mača pēdējā periodā pēc spēka paņēmiena "Avangard" hokejists Sergejs Kaļiņins aizrijās ar savu mēli, taču operatīvi saņēma pirmo palīdzību un viņa dzīvība tika izglābta.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 3-3. Izšķirošais mačs otrdien norisināsies Omskā.

Tikmēr citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Novosibirskas "Sibirj" izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) pieveica Čeļabinskas "Traktor", uzvarot arī visā sērijā ar 4-2 un nodrošinot sev vietu konferences pusfinālā. Uzvaras vārtus 53.minūtē guva soms Jarno Koskiranta.

Jau iepriekš vietas Austrumu konferences pusfinālā nodrošinājušas spēcīgā Kazaņas "Ak Bars" komanda un pašreizējā līgas čempione Magņitogorskas "Metallurg".