Foto: LETA

Latvijas klubam Rīgas "Dinamo" aizvadītajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā regulārajā čempionātā bijis lielākais skatītāju skaita samazinājums mājas spēlēs, liecina aģentūras "R-Sport" aprēķini.

Šosezon Latvijas kluba 30 mājas spēles vidēji klātienē vēroja 4457 skatītāji, kas ir par 1323 mazāk nekā pērn. Tiesa, rīdzinieki šosezon spēlēja ne tikai "Arēnā Rīga", bet pretiniekus uzņēma arī Liepājā un Piņķos, kā arī divus mačus aizvadīja Tallinā "Tondariba Arena" hallē. Citās arēnās nācās spēlēt, jo "Arēna Rīga" tobrīd bija aizņemta.

"Arēnā Rīga" aizvadītajos mačos skatītāju tribīnes bija aizpildītas vien vidēji par 47,4%.

Otrs lielākais skatītāju skaita samazinājums bija līgas vājākajai komandai Novokuzņeckas "Metallurg". Šīs vienības mačus salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu noskatījās par vidēji 1227 skatītājiem spēlē mazāk nekā pērn.

Savukārt lielākā apmeklētība bijusi Minskas "Dinamo" mājas spēles, kur vidēji katru maču vēroja 13 230 skatītāji, jeb vidēji par 1785 līdzjutējiem vairāk nekā katrā mačā pērn.

Visas līgas kopējā apmeklētība ir samazinājusies, jo vidēji katru maču vēroja 6124 skatītāji, jeb par 2,81% mazāk nekā pērn. KHL apmeklētība ir samazinājusies otro sezonu pēc kārtas, jo 2014./2015. gada sezonā vidēji mačā bija 6422 skatītāji.

Kā zināms, Rīgas "Dinamo" sestdien noslēdza savu neveiksmīgāko sezonu deviņos KHL aizvadītos gados, paliekot pēdējā, 14., vietā Rietumu konferenē, bet visā līgā ieņemot pirmspēdējo 28. pozīciju.

Rīdzinieki 60 spēlēs tika pie 58 punktiem. Latvijas klubs tikai reizi deviņās aizvadītās KHL sezonās regulāro čempionātu noslēgusi ar mazāk punktiem nekā iegūts šoreiz. Tā 2012./2013. gada sezonā komanda izcīnīja vien 51 punktu, taču togad katra komanda regulārajā turnīrā aizvadīja tikai 52 spēles, kamēr pēdējos trīs gadus kalendārā katrai vienībai ir pa 60 mačiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!