Pasaules U-19 čempionātā basketbolā, kas risinās Latvijā, šodien notiek finālspēle.

Finālspēlē "Arēnā Rīga" plkst.21.15 Lietuvas izlase spēkosies ar Serbijas valstsvienību.

Lietuvas un Serbijas ceļi krustojās pasaules čempionāta otrajā posmā. 4.jūlijā "Arēnā Rīga" lietuvieši uzvarēja pārliecinoši ar 71:54.

Abas komandas savā starpā tikās arī pagājušā gada Eiropas U-18 čempionāta pusfinālā. Toreiz ar rezultātu 67:66 uzvarēja Lietuvas izlase, kaut vēl sešas minūtes pirms cīņas beigām lietuvieši zaudēja ar 53:66.

Pirms fināla plkst.19 tiks aizvadīts mačs par trešo vietu, kurā Argentīna spēkosies ar Krievijas izlasi.

Pusfināla cīņās sestdien Lietuva ar 85:66 samērā pārliecinoši pieveica Krieviju, bet Serbijas izlase ar 76:71 apspēlēja Argentīnu.

Ceturtdaļfināla cīņās piektdien Lietuva ar 87:75 pieveica Polijas valstsvienību, Serbija ar 93:74 uzvarēja Austrāliju, Argentīnas izlase ar 81:76 apspēlēja Horvātiju, bet Krievijas jaunie basketbolisti ar 79:74 negaidīti pieveica ASV komandu.

Savukārt pusfināla spēles par 5.-8.vietu sestdien ASV ar 84:47 sagrāva Polijas valstsvienību, bet Austrālija ar 90:63 pieveica Horvātiju.

Līdz ar to spēlē par piekto vietu šodien plkst.15.45 Austrālijas izlase spēkosies ar ASV komandu, kamēr Polija un Horvātija plkst.13.30 aizvadīs spēli par septīto vietu turnīra noslēgumā.

Sestdien spēlē par devīto vietu Latvijas izlase ar 73:81 zaudēja Brazīlijai, bet mačā par 11.vietu Kanādas jaunie basketbolisti ar 84:79 pieveica pieveica Ēģiptes vienaudžus.

13.vietā pasaules čempionātu noslēdza Ķīna, kurai sekoja Taivāna, 15.pozīcijā palika Dienvidkoreja, bet pēdējā, 16.vietā palika Tunisijas izlase.