Latvijas hokeja izlase 2013.gada pasaules čempionātu noslēgusi 11.vietā, bet pēc pēdējām grupu turnīra spēlēm kļuvuši zināmi arī visi ceturtdaļfināla pāri.

Latvija pasaules čempionātā 11.vietu ir ieguvusi ceturto reizi. Iepriekš šajā pozīcijā pasaules meistarsacīkstes mūsējie pabeidza 1999., 2002. un 2008. gadā. Teda Nolana vadībā Latvijas izlase PČ ierindojusies 10. un tagad 11. vietā.

Kā zināms, augstākais Latvijas izlases panākums pasaules čempionātā, ir 7.vieta, ko mūsējie izcīnīja debijas reizē 1997. gadā, un 2009. gadā.

Latvijas izlase šogad pasaules čempionātā septiņās spēlēs izcīnīja divas uzvaras, vienā mačā zaudēja pagarinājumā, guva 14, bet ielaida 25 vārtus, kas ir viens no sliktākajiem rādītājiem starp visām komandām (-11). Vēl lielāka gūto-zaudēto vārtu starpība ir Slovēnijai (-15) un Norvēģijai (-14), bet tāda pati kā Latvijai tā ir arī Austrijai un Baltkrievijai.

Pasaules čempionāts turpināsies ar ceturtdaļfinālu, kurā Stokholmas grupā mājinieki zviedri spēlēs pret Kanādu (ceturtdien pulksten 15:45), bet Šveice tiksies ar Čehiju (ceturtdien pulksten 21:15). Savukārt Helsinku grupā ceturtdaļfinālā Somija spēlēs pret Slovākiju (ceturtdien pulksten 18:30) un Krievija pret ASV (ceturtdien pulksten 13:00).