Norvēģijas izlases hokejistiem svētdien, 8. maijā, izdevās izcīnīt pirmo uzvaru šāgada pasaules hokeja čempionātā, A grupas spēlē pagarinājumā ar 4:3 pieveicot Šveices komandu, kas turpina spēlēt bez uzvarām.

Spēli aktīvāk iesāka šveicieši, jau trešajā spēles minūtē atklājot rezultātu, izmantojot skaitlisko pārsvaru. Trešdaļas beigās norvēģi rezultātu izlīdzināja un pēc otrās trešdaļas jau bija nonākuši vadībā ar 3:1.

Šveicieši nepadevās, un trešā perioda sākumā Simons Mozers samazināja Norvēģijas pārsvaru līdz vieniem vārtiem. Neatlaidīgi turpinot uzbrukumus un izmantojot diezgan pasīvo norvēģu spēli, šveicieši pašās pamatlaika beigās izlīdzināja rezultātu. Nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Šveices izlase 10 sekundes pirms perioda beigu signāla guva trešos vārtus.

Spēles likteni izšķīra pagarinājuma vidū Šveices izlases aizsarga Janniks Vēbera nopelnītai snoraidījums - nonākuši skaitliskajā vairākumā, norvēģi pacietīgi saspēlējās, meklējot vājās vietas šveiciešu spēlē, un uzvaras punktu šim mačam pielika Adreass Martinsens, sagādājot Norvēģijas komandai pirmo uzvaru šajā turnīrā un divus kopvērtējuma punktus.

Pēc šīs spēles situācija A grupas kopvērtējuma tabulā ir kļuvusi īpaši interesanta, jo piecām komandām pēc aizvadītām divām spēlēm ir pa diviem punktiem.

Plašāku šīs un pārējo svētdienas spēļu aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!