Dānijas hokeja izlases uzbrucējs Joahims Blihfelds sestdien, 14. maijā, kļuva par pirmo 2022. gada pasaules čempionāta "hat trick" autoru, palīdzot dāņiem Helsinku grupā ar 9:1 (3:0, 4:0, 2:1) sagraut Kazahstānu.

Kazahstāna pirms gada pasaules čempionātā Rīgā sagādāja pārsteigumu, tikai brīnumainā kārtā pēdējā brīdī neiekļūstot izslēgšanas turnīrā un kopvērtējumā izcīnot savas valsts vēsturē augstāko sasniegumu – 10. vietu. Tomēr turpināt pārsteigumu 2022. gada pasaules čempionātā Kazahstānai neizdevās, kapitulējot cīņā ar Dāniju.

Dānija jau līdz piektās minūtes izskaņai bija panākusi 3:0, izmantojot pretinieku slikto darbību aizsardzībā. Otrā perioda sākumā īsā laika periodā dāņi panāca 5:0, pēc kā Kazahstānas vārtos Andreju Šutovu nomainīja Iļja Rumjancevs. Vārtsargu maiņa nekādi neietekmēja cīņas turpinājumu, dāņi trešajā periodā panāca 9:0 un tikai Kirila Savicka mazākumā gūtie vārti 103 sekundes pirms spēles beigām neļāva dāņu vārtsargam Seabstianam Dāmam aizvadīt "sauso" spēli.

Dāņiem trīs vārtu autoram Blihfeldam vēl "piebalsoja" Patriks Bjerkstrands, Fēlikss Šēls, Fredriks Storms, Julians Jakobsens, Olivers Larsens un Peters Regins.

2022. gada pasaules čempionāta turpinājumā Dānija svētdien, 15. maijā, tiksies ar Šveici, bet Kazahstānai jātiekas ar Franciju, kas tiesības spēlēt elitē ieguva tikai pēc agresoru Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanas no turnīra.