Pasaules hokeja čempionātā pirmdienas, 19.maija, spēle starp Latviju mājinieci Baltkrieviju izvērtās ne tikai skandaloza, bet arī emocionāla.

Otrajā periodā astotajā minūtē asi pret Latvijas vārtsargu Edgaru Masaļski nospēlēja baltkrievi, un vārtu vīru uzreiz aizstāvēt devās Jēkabs Rēdlihs, bet vēlāk pagrūstīšanās izvētrās starp visiem tobrīb laukumā esošajiem hokejistiem.

Iespējams, ka šī emociju "izlādēšana" palīdzēja Latvijas hokejistiem turpinājumā, samazinot starpību līdz 1:2 un mača izskaņā gūstot arī nu jau skandalozi neieskaitītos vārtus. Kā zināms, Latvija šajā skandalozajā spēlē zaudēja ar 1:3, bet baltkrievi ar šo uzvaru nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā.