Foto: AFP/Scanpix
Pasaules vadošie sportisti savās algās saņem lielas naudas summas, viņiem ir ienesīgi reklāmas līgumi, par ko sabiedrība allaž ir labi informēta. Bet sabiedrība reti zina, ka šie bagātie sportisti ir vieni no dāsnākajiem dažādās labdarības akcijās, palīdzot gan bērniem iegūt izglītību, gan palīdz cīņā ar dažādām slimībā.

Šajā nedēļas nogalē Mežaparkā jau piekto reizi risināsies Latvijā lielākais labdaribas sporta pasākums "Nike Riga Run", kurā daļa no sportistu dalības maksas tiks ziedota labdarībai. Tuvojoties šim nozīmīgajam pasākumam, portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar pasaulē dāsnākajiem labdarības ziedotājiem – sportistiem.

Izskatīgais UNICEF vēstnesis


Foto: AP/Scanpix

Pasaulē populārākais angļu futbolists Deivids Bekhems atbalsta neskaitāmas labdarības programmas, galvenokārt UNICEF, kurā viņš strādā kā vēstnesis un ziedo naudu AIDS apkarošanas kampaņām. Ar sievu Viktoriju Deivids Bekhems ir nodibinājis arī labdarības fondu, kas sniedz atbalstu bērniem, kuriem jāpārvietojas ratiņkrēslā. Tāpat Bekhems atbalsta dažādas citas labdarības organizācijas, piemēram, "Nē Malārijai!" ("Malaria No More"), Sarkano krustu, Nacionālo noziegumu pret bērniem ģimenē asociāciju u.c. 

Ģimenes labdarība


Foto: AFP/Scanpix

Beisbolists Alberts Pujols un viņa sieva Deidre vada Pujolu ģimenes fondu, kas nodarbojas ar ģimeņu un to bērnu, kuriem ir Dauna sindroms, atbalstīšanu. Fonds, kas dibināts 2005.gadā, nodarbojas arī ar nabadzības apkarošanu Dominikānas Republikā, kas ir Pujola dzimtene. Ar fonda starpniecību ir sniegta finansiāla palīdzība daudzām nabadzīgām ģimenēm Dominikānā.

Palīdz talantīgajai jaunatnei izglītībā


Foto: AFP/Scanpix

Amerikāņu futbolists Eli Menings sniedz finansiālu atbalstu vairākām labdarības organizācijām, tostarp, Sarkanajam krustam, "Phoenix House", "March of Dimes" u.c.. Sportists ir ziedojis arī 2.5 miljonus ASV dolāru Misisipi Bērnu medicīnas universitātes slimnīcai. Savukārt, 1 miljona ziedojumu no Īlaija Meninga ir saņēmis Misisipi Universitātes Iespēju fonds, kas atbalsta talantīgus jauniešus izglītības ieguvē.

Sekmē koku stādīšanu Etiopijā


Foto: AP/Scanpix

Talantīgais amerikāņu futbola spēlētājs Lerijs Ficdžeralds nodibinājis "Larija Ficdžeralda Labdarības Fondu" un paveikto darbu saraksts ir gana garš. Piemēram, tas ir atbalstījis koku stādīšanu Etiopijā un uzdāvinājis 1000 futbola aizsargķiveres Mineapolisas Jauniešu sporta centram.

Atbalsta problēmu risināšanu Āfrikā


Foto: Reuters/Scanpix

Beisbolists Kleitons Keršavs pārsvarā ziedo prāvas summas problēmu risināšanai Āfrikas kontinentā, par ko ir saņēmis arī dažādus apbalvojumus. Ar sievu Elēnu Keršavs sponsorē programmu, kas nodrošina drošākus dzīvošanas apstākļus bērniem dažādās pasaules riska zonās. 

Pasaules pirmā rakete ziedo cīņai pret krūts vēzi


Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules sieviešu tenisa ranga līdere Serēna Viljamsa, kas pagājušajā nedēļā triumfēja ASV atklātajā čempionātā, ir saņēmusi vairākus apbalvojumus par darbu labdarības jomā, ievērojamākie no tiem - par atbalstu labdarības programmām, kas cīnās pret krūts vēža izplatību. Viljamsa ir arī UNICEF Labās gribas vēstnese - šī pienākuma ietvaros viņa ir pabijusi Ganā, kur strādājusi pie tā, lai nodrošinātu labākas izglītības iespējas bērniem attīstības valstīs. 

Cenšas atturēt jauniešus no kaitīgu vielu lietošanas


Foto: AFP/Scanpix
Beisbolists Dereks Džīters s
avu labdarības fondu Džīters nodibināja jau 1996.gadā, un tā misija ir radīt un atbalstīt programmas un aktivitātes, kas jauniešus motivētu nelietot narkotikas un alkoholu, un pievērsties veselīgam dzīvesveidam. No šī arī radies fonds nosaukums "Turn 2" (pievērsties). 17 pastāvēšanas gadu laikā sportists minēto mēŗku sasniegšanai fondā ir ieguldījis vairāk nekā 18 miljonus ASV dolāru.

Finansiāli atbalsta bērnu vēža saslimstības izpēti


Foto: AFP/Scanpix

Pazīstamais un viens no pieredzējušākajiem NASCAR autosacīkšu braucējiem Džefs Gordons karjeras laikā guvis  88 uzvaras, un ir nodibinājis "Džefa Gordona Labdarības fondu bērniem". Tā mērķis ir pēc iespējas mazināt bērnu saslimšanu ar vēzi. 2009.gadā fonds paplašinājās, nodibinot izpētes grupu tieši bērnu vēža saslimstības izpētē. Fondā ieguldīti 1,5 miljoni ASV dolāru, kas palīdzējis pētīt vairākus vēža paveidus bērniem. Gordons ir devis savu finansiālo artavu arī citos ar vēža izpēti saistītos labdarības fondos. 

Karalis Džeimss arī ziedo


Foto: AP/Scanpix

Viens no šī brīža pasaulē pazīstamākajiem basketbolistiem, NBA zvaigzne Lebrons Džeimss ir gana skandalozs, bet viņš nežēlo naudu arī labdarībai. Tā, piemēram, Džeimss ir ziedojis 2,5 miljonus ASV dolāru dažādiem ar bērnu aizsardzību saistītiem projektiem. 

Golfa zvaigznes dāsnums ļauj tikt pie izglītības


Foto: Reuters/Scanpix

Lai arī visu laiku izcilākais golfa spēlētājs Taigers Vudss par sevi ir radījis gana trakulīga cilvēka iespaidu, tas neietekmē to, ko viņš ir paveicis labdarības jomā pēdējo 15 gadu laikā. Viņš ir nodibinājis "Taigers Vuds Fondu", kas nodarbojas ar jauniešu, kuriem nav iespējams saņemt koledžas izglītību, finansiālu atbalstu. Kopš 1996.gada ar fonda starpniecību ir palīdzēts vairākiem miljoniem jauniešu. Kopš 1998.gada fonds rīko arī ikgadējo koncertu, kurš šo gadu laikā spējis labdarībai savākt 14 miljonus ASV dolāru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!