Foto: AFP/Scanpix
Savainojumi ir, iespējams, pati nepatīkamākā sporta sastāvdaļa. Līdzjutēji zaudē iespēju atbalstīt savus favorītus, "pa grīsti" aiziet viss sportista ieguldītais darbs, bet viņa komandai jāsāk "lāpīt caurumi" savainotā spēlētāja iztrūkuma dēļ.

Vēl skumjākas gan ir situācijas, kad sportists pats ir savas traumas izraisītājs. Portāls "Delfi", apkopojot ārzemju masu mediju publikācijas, piedāvā savu versiju par stulbākām un neapdomīgākajām sporta traumām.

Paralizēts uz dzīvi

Serbu basketbolists Slobodans Jankovičs 1980-to gadu laikā bija nozīmīgs spēlētājs titulētajā klubā "Crvena Zvezda". Ne tikai viņa karjera, bet arī visa dzīve strauji mainījās 1993. gadā, kad Jankovičam vēl bija tikai 29 gadi.

Spēlējot grieķu klubā "Panionios", serbu uzbrucējs asi reaģēja uz sev nevēlamu tiesneša svilpi emocionālā "play-off" spēlē pret "Panathinaikos". Dusmas par saņemto piezīmi uzbrukumā mudināja Jankoviču triekt galvu pret basketbola groza konstrukciju.

"Bobans" Jankovičs tādējādi savainoja savas muguras smadzenes un atlikušos 13 dzīves gadus līdz nāvei pavadīja ratiņkrēslā.

Pārspīlēta pirmo karjeras vārtu atzīmēšana

Tobrīd 19 gadus vecajam Brazīlijas "Internacional" kluba uzbrucējam Mauridesam gūt vārtus slavenā kluba labā bija liels notikums. Tie bija futbolista pirmie vārti viņa profesionālajā karjerā.

Vārta guvumam sekojošais ritentiņš un salto būtu bijis skaists noslēgums, ja vien jaunais futbolists nebūtu pārrāvis sava ceļa krusteniskās saites.

Agresīvie amerikāņu futbolisti apdraud pat sevi


Vēsture ir devusi pietiekami piemērus, kas liecina, ka amerikāņu futbola pārstāvjiem derētu piebremzēt un lieki neārdīties pēc pozitīvas spēles epizodes.

Arī superzvaigznēm gadās stulbi savainojumi


1970. un 1980.gados spēlējošais basketbolists Karīms Abduls-Džabars ir guvis visvairāk punktus Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) vēsturē.

Tiesa, viņa rekords varēja būt vēl iespaidīgāks, ja vien viņam nevajadzētu atkārtoti izlaist desmitiem spēļu savas vainas dēļ.

1974. gadā pretspēlētājs amerikāņu centram netīšām iebakstīja acī, kas izprovocēja Abdulu-Džabaru no dusmām ar roku iesist pa groza konstrukciju. Rezultātā – lauzta plauksta un 16 izlaistas spēles. Trīs gadus vēlāk lieliskais basketbolists šī paša iemesla dēļ izlaida 20 spēles. Šoreiz gan dūre tika raidīta pretinieka sejas virzienā.

Sāpīgais sitiens pa ugunsdzēšamo aparātu

NBA basketbolists Emairs Studemairs, acīmredzot bija ņēmis piemēru no leģendārā Karīma Abdula-Džabara.

Pēc Studamaira un Ņujorkas "Knicks" otrā zaudējuma 2012. gada izslēgšanas spēlēs pret Maiami "Heat" amerikāņu uzbrucējs no dusmām trieca savu dūri pret stiklu, aiz kura tika turēts ugunsdzēšamais aparāts.

Studamairs ar stikla lauskām savainoja savu plaukstu un izlaida atlikušās sērijas spēles, kurās viņa komanda atzina "Heat" pārākumu, zaudējot sērijā ar 1-4.

Ar tenisa raketi pa seju

Teniss ir psiholoģiski smags sporta veids, kurā emocijas sportistus var pārņemt pēc jebkuras zaudētās izspēles. Dusmas var tikt raidītas dažādos virzienos, piemēram, uz sevi, uz tiesnesi, uz skatītājiem vai arī uz savu raketi.

Krievu tenisists Mihails Južnijs gan spēja apvienot divus no šiem elementiem, triecot raketi pret savu galvu, līdz viņš sev pārsita pieri.

Kāzās gūts savainojums

2011. gads beļģu tenisistes Kimas Klijstersas karjerā izcēlās gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā. Klijstersa togad gandrīz pēc piecu gadu pārtraukuma bija atgriezusies WTA ranga pirmajā pozīcijā.

Šim panākumam gan sekoja potītes savainojums, ko tenisiste guva kāzās, augstpapēžu kurpēs uzkāpjot kādam citam viesim uz kājas. Trauma piespieda tenisistei gandrīz izlaist visu "māla sezonu", ieskaitot "French Open", uz kuru gan beļģiete atguvās laikā.

Tomēr Francijā tenisiste izkrita otrajā kārtā, bet vēlāk sekojošajā Vimbldonā šī paša potītes savainojuma dēļ nepiedalījās.

Karjera jābeidz aizmigšanas dēļ

Sadzīvē gūtās traumas gan var atstāt arī krietni lielāku iespaidu uz sportista karjeru.

24 gadu vecais amerikāņu basketbolists B. Dž. Tailers bija tikai nupat uzsācis savu profesionāļa karjeru Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA), kad aizmiga ar ledus paciņu uz sava ceļa.

Tailera celis esot cietis tik ļoti, ka saspēles vadītājs traumas dēļ zaudēja sev raksturīgo ātrumu un bija piespiests beigt basketbolista karjeru brīdī, kad tā vēl īsti nebija sākusies.

Lūzumi dēļ nenorautas rokas bremzes

Instruktors, kurš palīdzēja nokārtot tiesības argentīniešu futbolistam Everam Banegam, nevar justies apmierināts un priecīgs.

2011. gadā Banega guva savainojumu, izkāpjot no savas mašīnas, iepriekš nenorāvis rokas bremzi. Rezultātā mašīna sāka ripot un iespieda viņa kāju starp riteni un apmali.

Argentīnas futbola izlases pārstāvis savā kājā salauza vairākus kaulus un futbolu nespēlēja nākamos sešus mēnešus.

Hokeja nūjas izmantošana nepareiziem nolūkiem

Šis atgadījums neizraisīja tādas ilgtermiņa sekas, kā citi piemēri šajā rakstā, bet tas noteikti ir pietiekami neveiksmīgs, lai to iekļautu sarakstā.

Iepazīstiet MWJHL (Midwest Junior Hockey League) hokejistu un 2015. gada interneta sensāciju Mičelu Skibu, kuru saniknoja noraidījums uz visu spēli.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!