Somijas izlase aizvadītajā D grupas spēlē Krieviju uzvarēja otrajā pagarinājumā ar rezultātu 86:83 (16:18, 15:12, 10:16, 26:21, 8:8, 11:8). Somijai šī uzvara paver reālas iespējas iekļūt nākamajā Eiropas čempionāta kārtā.

Joprojām bez uzvarām 2013.gada Eiropas basketbola čempionātu turpina aizvadīt Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja Krievija, kas svētdien zaudēja Somijai un piedzīvoja sakāvi jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Līdz ar to Krievija vairs nevar iekļūt turnīra otrajā kārtā.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Šons Hafs, pa 12 punktiem un 10 atlekušajām bumbām pievienoja Sasu Salins un Tūka Koti. Vēl 12 punktus guva Hanno Motola, bet 11 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Peteri Koponena kontā. Krievijas izlasē 25 punkti Aleksejam Švedam, bet 16 punktus, 10 atlekušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles Vitālijam Fridzonam.

Mača pirmajā daļā laukumā ritēja līdzīga cīņa un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 31:30 Somijas labā. Trešajā ceturtdaļā Somija iekrāja astoņu punktu pārsvaru, tomēr to Krievija ceturtās ceturtdaļas laikā atspēlēja. Spēles izskaņā Krievijai bija divu punktu pārsvars (67:65), taču Aleksejs Šveds pārkāpa noteikumus un Motola abus sodiņus iemeta, ievedot spēli pagarinājumā. Pirmā pagarinājuma laikā Krievija bija vadībā ar pāris punktu pārsvaru, taču atkal somi dažas sekundes pirms beigām atguvās (75:75). Tā kā uzvarētājs joprojām nebija noskaidrots, sekoja arī otrais pagarinājums. Somija šoreiz ar pāris punktu pārsvaru bija priekšā, un dramatiskā mača izskaņā izcīnīja smagu uzvaru.`

Visu grupu kopvērtējums
Pilns spēļu kalendārs

$d_id=41; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

C apakšgrupas spēlē Spānijas basketbolisti ar rezultātu 89:56 (25:5, 24:8, 27:13, 13:23) pārliecinoši pārspēja Poliju, izcīnot trešo uzvaru turnīra četrās spēlēs.

Uzvarētājiem pa 15 punktiem guva Rikijs Rubio un Marks Gasols, bet 13 punktus pievienoja Rūdijs Fernandess. Vēl 12 un 11 punktus guva attiecīgi Havjērs Rejs un Serhio Rodrigess. Tikmēr Polijas izlasē ar 11 punktiem izcēlās Przemislavs Zamojskis, bet 10 punktus guva Maciejs Lampe.

Spānijas izlase jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja 20 punktu pārsvaru, un spāņi turpināja atrauties no pretiniekiem. Polija spēles pirmajās 20 minūtēs guva tikai 13 punktus, kamēr spāņi bija sametuši 49 punktus. Arī trešajā ceturtdaļā spāņi turpināja palielināt pārsvaru, taču pēdējās desmit minūtēs laukumā tika sūtīti rezervisti. Spānijai pārliecinoša uzvara ar 36 punktu pārsvaru.

Tikmēr Lielbritānija A grupas spēlē ar rezultātu 81:74 (16:23, 26:15, 17:18. 22:18) pārspēja Vācijas basketbolistus.

Uzvarētājiem ar 23 punktiem izcēlās Endrjū Lorenss, bet 21 punkts un 11 atlēkušās bumbas Mailsa Hensona kontā. 17 punktus pievienoja arī Daniels Klārks. Tikmēr Vācijas izlasē 20 punkti un 14 bumbas zem groziem iekrāja Tibors Pleiss, 12 punktus sameta Robins Benzings, bet 11 punktus guva Alekss Kings.