Zaudējumu 2013.gada Eiropas basketbola čempionāta spēlē svētdien piedzīvoja turnīra mājiniece Slovēnija, kas ar rezultātu 74:76 (20:17, 21:18, 16:20, 8:10, 9:11) pagarinājumā C grupā piekāpās kaimiņvalstij Horvātijai. Slovēnijai šis bija pirmais zaudējums četrās spēlēs, bet Horvātijai trešā uzvara.

Bojans Bogdanovičs uzvarētāju komandā bija rezultatīvākais ar 24 punktiem, 11 punktus un 15 atlekušās bumbas pievienoja Ante Tomičs, bet 10 punkti Roko Ukičam. Slovēnijas izlasē Gorans Dragičs guva 23 punktus un izcīnīja astoņas atlekušās bumbas, kamēr 16 punkti Domenam Lorbekam, bet 11 punkti Zoranam Dragičam, kuram arī astoņas bumbas zem groziem.

Spēles sākums pavisam nedaudz veiksmīgāks bija slovēņiem, kuri gandrīz visu pirmo ceturtdaļu bija vadībā. Arī otrajā ceturtdaļā līdzīgā cīņa turpinājās, taču puslaikā rezultāts bija 41:35 Slovēnijas labā. Horvātijai trešajā ceturtdaļā izdevās pietuvoties līdz četru punktu deficītam, bet pēdējās desmit minūtēs ritēja spraiga cīņa. 20 sekundes pirms spēles beigām Tomičam bija iespēja ar diviem soda metieniem izvirzīt vadībā Horvātiju, taču viņš trāpīja tikai vienu no diviem (65:65), līdz ar to uzvarētāju nācās noskaidrot pagarinājumā. Tajā Horvātijai izdevās izvirzīties vadībā ar 76:71, un pārsvaru nosargāt.

Visu grupu kopvērtējums
Pilns spēļu kalendārs

$d_id=51; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Tikmēr pie pirmās uzvaras tikusi Turcijas izlase, kas D grupas mačā ar 87:74 (17:17, 23:18, 27:23, 20:16) uzvarēja Zviedriju. Turcijai šī uzvara neko neizšķir, jo tā jau zaudējusi iespējas izkļūt no apakšgrupas, savukārt Zviedrija pirms šīs cīņas vēl varēja pacīnīties par vietu nākamajā kārtā. Tagad šīs izredzes ir zudušas.

Turcijas izlasē rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Enders Arslans, 21 punktu pievienoja Ersans Iljasova, bet 11 punkti un 10 rezultatīvas piespēles Emira Preldziča kontā. Zviedrijas komandā Džerfrijs Teilors guva 18 punktus, 17 punktus sameta Jonas Jerebko, bet Kenijs Grants iekrāja 14 punktus.

Turcijas un Zviedrijas spēles pirmā ceturtdaļa noslēdzās līdzīgi (17:17), bet līdz puslaikam izdevās iegūt piecu punktu pārsvaru. Mača turpinājumā Turcija prata savu pārsvaru palielināt, līdz tika izcīnīta pirmā uzvara.

Vēl Izraēla ar 87:89 (19:15, 22:18, 32:13, 14:23) A grupas spēlē uzvarēja Beļģijas valstsvienību, kas arī Izraēlai bija pirmā uzvara turnīra četrās spēlēs. Beļģijai tagad ir divas uzvaras un divi zaudējumi.

Uzvarētājiem ar 23 punktiem izcēlās Afiks Nisims, 14 punktus sameta Jotams Halperins, bet 13 un 12 punktus attiecīgi guva Liors Elijahu un Gajs Pnini. Beļgijas izlasē Maksims de Zēvs iemeta 14 punktus, bet Aksels Hervellē pievienoja 13 punktus un 7 atlekušās bumbas.