Ukrainas basketbola izlase piektdien 2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā uzvarēja Itāliju un pirmo reizi nodrošināja dalību 2014.gada Pasaules kausā.

Pusfināla spēlē cīņā par 5.-8.vietu Ukrainas basketbolisti itāļus uzvarēja ar rezultātu 66:58 (13:17, 22:17, 16:14, 15:10). Tagad itāļiem nāksies spēlēt par 7.vietu, un šīs spēles uzvarētājs kā pēdējais no Eiropas čempionāta nodrošinās dalību Pasaules kausā.

Uzvarētājiem Jūdžins Džeters guva 20 punktus, bet Maksims Pustozvonovs un Oleksandrs Mišula guva pa astoņiem punktiem. Itālijas izlasē 15 punktus sameta Pjetro Aradori, Luidži Datomē pievienoja 11 punktus, kamēr Alesandro Gentile guva 10 punktus.

$d_id=131; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Maču pārliecinošāk uzsāka Itālija, kas izvirzījās vadībā ar 12:5, un turpinājumā nosargāja savu pārsvaru, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar rezultātu 17:13. Otrajā ceturtdaļā pēc nospēlētām četrām minūtēm ukraiņi prata rezultātu izlīdzināt (22:22). Līdz puslaika beigām komandas apmainījās punktu guvumiem, bet noslēgumā Ukraina jau bija vadībā ar rezultātu 35:34.

Cīņas gaita otrā puslaika sākumā nemainījās, komandas līdzīgā cīņā guva punktus un audzēja rezultātu, bet trešā ceturtdaļa noslēdzās ar Ukrainas basketbolista Mišulas tālmetienu, izvirzot savu komandu vadībā ar 51:48. Pēdējās desmit minūtēs ukraiņi darbojās veiksmīgāk, palielinot savu pārsvaru līdz 10 punktiem (59:49). Itāļi pēdējās minūtēs spēja pietuvoties līdz piecu punktu deficītam, taču nekas vairāk viņiem neizdevās.