Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien, 5. septembrī, "Arēnā Rīga" savā pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīrā pēdējā ceturtdaļā salauza Beļģijas valstsvienības pretestību un uzvarēja ar 78:67.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Mārtiņš Meiers, 14 punkti Kristapam Janičenokam, bet 13 un 12 punktus guva Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš. Beļģijas izlasē 13 punkti Akselam Ervelam.

Latvijas izlasei spēles sākums izdevās diezgan labs, iekrājot piecu punktu pārsvaru. Tad cīņa izlīdzinājās, bet pirmo ceturtdaļu izdevās noslēgt ar sešu punktu pārvaru. Otrajā ceturtdaļā komandas sīvi spēkojās, bet puslaiks noslēdzās ar 40:38 Latvijas labā.

Trešajā ceturtdaļā spēles gaita bija saspringta, bet noslēgumā beļģi pārņēma vadību 51:52. Pēdējā ceturtdaļā Latvijas izlasei izdevās "lauzt" spēli, pateicoties tālmetieniem. Aizraujošā mačā Latvijas izlase izcīnīja uzvaru.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var aplūkot mača detalizētāku aprakstu.

$duelID=17;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>