Igaunijas basketbola izlase pirmdien izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātos 22 gadu laikā, D grupas mačā Rīgā ar 78:71 (14:15, 14:23, 22:6, 28:27) pārspējot Ukrainas izlasi.

Iepriekšējo uzvaru Igaunija Eiropas čempionātos guva 1993. gadā, pārspējot Turciju, bet 2001.gada turnīrā igauņi palika bez uzvarām. Pārējos turnīros šī valsts nepiedalījās.

Lielisku sniegumu Igaunijas izlasē demonstrēja Gregors Arbets, kurš guva 26 punktus, bet 15 punktus sameta Rains Veidemans. Ukrainas izlasē 22 punktus sameta Džeroms Rendls, kamēr 11 punktus pievienoja Oleksandrs Mišuļa.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, abas komandas veica nelielus izrāvienus, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 15:14 Ukrainas labā. Otrajās desmit minūtēs ukraiņus uz priekšu turpināja dzīt Rendls, kura sniegums palīdzēja panākt desmit punktu pārsvaru.

Trešajā ceturtdaļā Igaunija ātri izlīdzināja rezultātu, bet mirkli vēlāk arī izvirzījās vadībā. Noslēdzošajā ceturtdaļā ukraiņi pietuvojās līdz viena punkta deficītam, tomēr igauņi prata izturēt spiedienu un samest savus metienus, nodrošinot uzvaru.

$duelID=69;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>