Par 2015.gada Eiropas čempioniem basketbolā svētdien kļuva Spānijas valstsvienība, kas finālmačā ar rezultātu 80:63 (19:8, 22:25, 19:10, 20:20) sagrāva Lietuvas izlasi.

Spānijas izlase izcīnīja savu trešo Eiropas čempionu titulu. Iepriekš spāņi šajā turnīrā triumfēja 2009. un 2011.gadā. Savukārt Lietuvas izlase otrajā Eiropas čempionātā pēc kārtas ieguva sudraba godalgas.

Uzvarētājiem šajā mačā ar 25 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Po Gasols, bet 12 punktus pievienoja Serhio Ļuļs. Lietuvas izlasē pa 13 punktiem sameta Mants Kalnietis un Renalds Seibutis.

Spānijas basketbolisti jau pašā mača sākumā ieguva diezgan drošu pārsvaru. Pēc spēlētām piecām minūtēm rezultāts bija 15:4, un līdz pirmās ceturtdaļas beigām rezultāta starpība nemainījās (19:8). Maču turpinājumā spāņi panāca pat 15 punktu pārsvaru, bet tad lietuvieši nedaudz paātrināja spēles tempu, neļaujot pretiniekiem vēl vairāk atrauties. Pirmā puslaika noslēgumā Lietuvas izlasei izdevās izrāviens, kas ļāva pietuvoties līdz 29:37. Spēles pirmā puse noslēdzās ar Jona Mačula tālmetienu no stūra pēdējās sekundēs – 33:41.

Otrais puslaiks iesākās ar Spānijas izlases veiksmīgām darbībām, kas ļāva viņiem atrauties līdz 17 punktu pārsvaram. Situācija laukumā nemainījās, ceturtdaļai noslēdzoties ar 60:43 Spānijas izlases labā. Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas nespēlēja ļoti rezultatīvi, bet lietuvieši tā arī nespēja atspēlēties.

Lietuvieši pēdējo reizi par čempioniem kļuva 2003.gadā, kad turnīru rīkoja Zviedrija. Turpinājumā 2007.gadā Lietuva izcīnīja bronzas godalgas, bet pērn finālā piekāpās Francijai, ierindojoties otrajā vietā. Kopā Lietuva Eiropas meistarsacīkstēs triumfējusi trīs reizes, tiesa, divas no tām bija pirms vairāk nekā 70 gadiem. Tikmēr spāņi iepriekšējos astoņos turnīros tikai reizi netika pie medaļām. 2009. un 2011.gadā Spānija izcīnīja savus vienīgos Eiropas čempionu titulus vēsturē, 1999., 2003. un 2007.gadā tā izcīnīja sudraba medaļas, bet 2001. un 2013.gadā spāņi ierindojās trešajā vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētāku mača aprakstu.

$duelID=167;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>