Par četrkārtējo olimpisko čempioni sestdien Sočos kļuva pazīstanmā norvēģu distanču slēpotāja Marita Bjergena, kura skiatlonā atkārtoja pirms četriem gadiem Vankūverā gūto panākumu un bija pirmā.

Bjergenas kontā vēl ir trīs sudraba medaļas un viena bronzas medaļa olimpiskajās spēlēs.

Pēc pirmā posma 7,5 km klasiskajā stilā Bergena bija pirmā, taču no "pit stop" trasē devās kā otrā. Līdz pēdējiem metriem par zeltu cīnījās Bergena un zviedriete Šarlota Kalla, bet finiša taisnē ātrāka bija norvēģiete.

Zviedrijas sportiste uzvarētājai zaudēja 1,8 sekundes, bet bronzu izcīnīja vēl viena norvēģiete Heidija Venga, kurai tas ir lielākais panākums karjerā. Viņa savai tautietei zaudēja 13,2 sekundes.