Latvijas kamaniņu sportists Kristers Aparjods trešdien aizvadīja vienīgo treniņbraucienu pirms ceturtdien gaidāmajām Pekinas olimpisko spēļu stafetes sacensībām.

Trešdien treniņos piedalījās 14 pārstāvēto valstu vīriešu kamaniņu braucēji. Starp dalībniekiem bija arī olimpiskie medaļnieki Johanness Ludvigs (Vācija) un Volfgangs Kindls (Austrija), bet Itāliju pārstāvēja Leons Felderers, nevis bronzas ieguvējs Dominiks Fišnallers.

Aparjods vienīgajā treniņbraucienā ieņēma ceturto vietu, olimpiskajam čempionam Ludvigam piekāpjoties par 0,354 sekundēm. Otro vietu ieņēma Kindls (+0,077), trešais bija Felderers (+0,169), bet piektais palika Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportists Romans Repilovs (+0,605).

Paredzams, ka tieši šīs piecas komandas arī varētu sadalīt olimpisko trijnieku.

Stafetes sacensības norisināsies ceturtdien, pulksten 15.30 (pēc Latvijas laika). Dāmas, kuras savas sacensības noslēdza otrdien, un divnieki, kuriem sacensības sagaidāmas trešdien, treniņus pirms stafetes neaizvadīs.

Stafetes disciplīna olimpiskajās spēlēs parādījās 2014. gadā, kad bronzas medaļu izcīnīja Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un Andris Šics/Juris Šics. Četrus gadus vēlāk Latvija (Ulla Zirne, Kristers Aparjods, brāļi Šici) palika sestā.