Latvijas distanču slēpotājas Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Baiba Bendika un Samanta Krampe sestdien, 12. februārī, ieņēma 17. vietu Pekinas olimpisko spēļu 4x5 kilometru stafetē.

Tā ir pirmā reize Latvijas sporta vēsturē, kad komanda piedalās stafetē distanču slēpošanas sacensībās sievietēm. Vēsturiskajā startā Latvija gan palika 17. vietā, kas bija pēdējā starp visām finišu sasniegušajām komandām. 18 komandu konkurencē vājākā izrādījās Ukraina, kas jau otrajā posmā tik apdzīta par apli.

Vēl sacensību rītā Latvijas komandas sastāvā nebija biatlonistes Bendikas, tomēr vēlāk viņa pieteikta startam. Tādējādi Bendikai trīs dienās būs trīs starti - piektdien viņai bija 7,5 km distance biatlonā, šodien piedalījās distanču slēpošanas stafetē, bet svētdien viņai būs jāveic 10 km iedzīšanā biatlonā.

Eiduka teicami iesāka sacensības, turoties vadoso komandu grupā. Tomēr vienā no nobraucieniem Eiduka aizķēra norvēgieti Tirulu Udnesu Vengu, abām sportistēm piedzīvojot kritienu. Eiduka pazaudēja slēpošanas ritmu, sāka atpalikt un pie pirmās maiņas bija jau 11. vietā. Auziņa savā posmā klasiskajā stilā zaudēja vēl četras pozīcijas un stafeti Bendikai nodeva 15. vietā.

Latvijas labākā biatloniste apliecināja savu slēpošanas ātrumu, posmu veica kā septītā ātrākā starp visām trešā posma slēpotājām, kas ļāva Latvijai pakāpties uz 12. vietu. 18 gadus vecā Samanta Krampe pēdējā posmā nespēja konkurēt ar citu valstu slēpotājām, vēl pēdējos metros palaida priekšā divas komandas un finišēja 17. vietā.

Par olimpiskajām čempionēm kļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandas sportistes Jūlija Stupaka, Natālija Ņeprjajeva, Tatjana Sorina un Veronika Stepanova. Praktiski visu stafetes gaitu par zelta medaļām cīnījās KOK un Vācijas slēpotājas. Uzvaru KOK komandai pēdējā posmā nodrošināja 21 gadu vecā Stepanova, kura pēdējos kilometros aizbēga no Vācijas slēpotājas Sofijas Krēlas.

Vācijas kvartets Katerīna Zauerbreja, Katarīna Heninga, Viktorija Karla un Krēla izcīnīja sudrabu (+18,2 sekundes), bet bronza tika Zviedrijas komandai Majai Dālkvistai, Ebai Andersonei, Frīdai Karlsonei un Jonai Sundlingai (+20,7 sekundes).