Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu noslēdzošajā C apakšgrupas mačā sestdien aizraujošā cīņā ar 3:5 (1:1, 1:3, 1:1) piekāpās pasaules čempionvienībai Zviedrijai.

Jau no pirmajām minūtēm pārsvars piederēja Zviedrijas izlasei, tomēr Latvija aizsardzībā darbojās agresīvi, izdarot daudz spēka paņēmienus. Latvija pēc Artūra Kuldas noraidījuma spēja nosargāt vārtus, bet drīz arī Krišjānis Rēdlihs pārkāpa noteikumus. Šoreiz zviedriem izdevās gūt vārtus, kad Patriks Berglunds mainīja ripas lidojuma virzienu. Drīz vien pēc zviedru uzbrucēja metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni, bet perioda izskaņā Latvijai izdevās rezultātu izlīdzināt. Kristaps Sotnieks izdarīja tālu piespēli Jānim Spruktam, kurš tālāk ripu nogādāja Laurim Dārziņam, un viņš meistarīgi apspēlēja vārtsargu un panāca rezultātu 1:1.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā. Pēc Krišjāņa Rēdliha metiena meistarīgi ripas lidojuma virzienu mainīja Sprukts. Tomēr drīz vien tiesnesis saskatīja noraidījumu Ronaldam Ķēniņam, un Zviedrija vairākumā pēc Ērika Kārlsona metiena rezultātu izlīdzināja. Brīdi pēcāk arī Arvīds Reķis tika sodīts ar divu minūšu sodu, un atkal Zviedrija vairākumā guva vārtus, precīzi metot Danielam Alfredsonam. Šajā trešdaļā zviedri vairākumā guva vēl vienus vārtus, kad Koba Jasa noraidījumu izmantoja Jimmijs Ēriksons.

Trešās trešdaļas ievadā Latvijas hokejisti realizēja skaitlisko vairākumu, kad vārtu priekšā veiksmīgi nocīnījās Zemgus Girgensons. Tomēr Zviedrija drīz vien atjaunoja divu vārtu pārsvaru, precīzi metot Aleksandram Edleram. Šis bija pirmais zviedru vārtu guvums vienādos sastāvos. Latvijas komandai tā arī šajā mačā vairs "aizķerties" neizdevās, un tika piedzīvots trešais zaudējums līdzīgā cīņā.
Portāls "Delfi" piedāvā šī mača teksta tiešraidi.