Horvātijas cīkstone Matea Jeliča pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu taekvondo sacensībās sievietēm līdz 67 kilogramiem, bet Toni Kanaets tika pie bronzas vīriešu sacensībās līdz 80 kilogramiem.

2021. gada Eiropas čempione Matea Jeliča cīņas noslēdzošajās sekundēs veica izšķirīgo uzbrukumu, kas viņai ļāva ar rezultātu 25:22 pārspēt Lielbritānijas sportisti Lorenu Viljamsu.

Savukārt bronzas medaļas sievietēm līdz 67 kilogramiem ieguva Kotdivuāras sportiste Rūta Gbagbi un Ēģiptes pārstāve Hedaja Malaka. Gbagbi šo cēlmetālu izcīnīja arī 2016. gada spēlēs.

Neilgi pēc tam tika noskaidrots arī olimpiskais čempions vīriešiem līdz 80 kilogramiem. Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportists Maksims Hramcovs pārliecinoši aizvadīja finālcīņu, kurā viņš ar 20:9 pārspēja Jordānas pārstāvi Salehu Alšarabati.

Bronzas cīņās Horvātija bija jau tikusi pie pirmās medaļas Tokijas spēlēs, trešo vietu izcīnot Toni Kanaetam. Bronzas medaļu ieguva arī Ēģiptes cīkstonis Seifs Eissa.