Brazīlijas sportiste Marsēla Ana Kunja trešdien kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioni desmit kilometru peldēšanas maratonā.

Spraigā cīņā notikušajā finālā Kunja finišu sasniedza vienā stundā 59 minūtēs un 30,8 sekundēs.

Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Šārona van Rūvendāla no Nīderlandes viņai zaudēja nieka 0,9 sekundes, bet austrāliete Kārena Lī zaudēja 1,7 sekundes.

Ja Kunja jau sākumā bija starp līderēm, tad van Rūvendāla peldējumu sāka pieticīgi, pakāpeniski paātrinot savu tempu.

29 gadus vecā Kunja olimpiskajās spēlēs debitēja 2008.gadā Pekinā, kur, būdama jaunākā sacensību dalībniece, izcīnīja piekto vietu. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņa bija desmitā.

Ceturtdien desmit kilometru distancē atklātā ūdenī sacentīsies vīrieši.