Par Tokijas olimpisko spēļu čempioni maratona skrējienā sestdien kļuva Kenijas skrējēja Peresa Džepčirčira.

2020. gada pasaules pusmaratona čempione Džepčirčira sešus kilometrus pirms finiša veica izrāvienu no pārējām divām līderu grupas skrējējām Brigidas Kosgei no Kenijas un amerikānietes Mollijas Seidelas. Jaunā olimpiskā čempione finišēja pēc divām stundā 27 minūtēm un 20 sekundēm.

Viņa par 16 sekundēm apsteidza Kosgei, kura izcīnīja sudraba medaļu, bet par 26 – bronzas medaļas ieguvēju Seidelu.

Līderu trijnieks ļoti precīzi aprēķināja savus spēkus, izrāvienu no lielās skrējēju grupas veicot īstajā laikā. Medaļas izcīnījušās skrējējas visas sasniedza savus sezonas labākos rezultātus.

Ceturtās vietas ieguvēja Roza Dereže no Etiopijas līderei zaudēja jau minūti un 18 sekundes.