Latvijas sieviešu basketbola izlasei Eiropas čempionāta finālturnīrā pirms otrā apļa pēdējās spēles garantēta vismaz trešā vieta F grupā, informē Latvijas Basketbola savienība.

Pirms F grupas pēdējām spēlēm Melnkalnes, Latvijas un Francijas vienības nodrošinājušas tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā, uz ceturto ceļazīmi pretendē Spānija un Horvātija, bet mājiniecēm Polijas basketbolistēm nav pat teorētisku cerību iekļūt ceturtdaļfinālā.

Melnkalnes komandas kārtējais panākums piektdien pret Franciju ar 73:68 mazliet precizēja Latvijas valstsvienības izredzes.

Ja latvietes svētdien pēdējā spēlē uzveiks Melnkalnes vienību, mūsu komanda F grupā finišēs pirmajā vietā un ceturtdaļfinālā ceturtdien tiksies ar E grupas 4.vietas ieguvējām.

Ja Latvija zaudēs Melnkalnei, tad Melnkalne būs pirmā, bet Latvijai, atkarībā no citu spēļu iznākuma būs otrā vai trešā vieta. Latvijas basketbolistes var būt otrās, ja Horvātija uzvarēs Spāniju. Savukārt trešo vietu Latvija ieņems, ja Spānija uzvarēs Horvātiju. Cita šīs grupas pēdējās kārtas spēle Polija-Francija Latvijas izlases likteni nevar iespaidot. Pat ja F grupas noslēgumā Francijai, Latvijai un Spānijai būs pa trīs uzvarām, tad Latvija, ņemot vērā savstarpējo spēļu rezultātsu, būs trešā.

Ceturtdaļfinālā F grupas otrā komanda 29.jūnijā spēlēs ar E grupas trešo vienību, bet F grupas trešās vietas ieguvējas 30.jūnijā tiksies ar E2.

Situācija E grupā pēc trešās kārtas: Čehija 3-0, Lietuva 3-0, Baltkrievija 2-1, Krievija 1-2, Turcija 0-3, Lielbritānija 0-3.

Atlikušo spēļu grafiks F grupā. Svētdien, 26.jūnijā: plkst.16.30 Francija - Polija, plkst.19 Spānija - Horvātija, plkst.21.30 Latvija - Melnkalne.