Turcijas basketbola izlase pirmdien 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā sagādāja pirmo zaudējumu Spānijas valstsvienībai, pieveicot pašreizējo Eiropas čempionvienību ar 57:65 (10:19, 25:19, 14:17, 2:16).

Spāņiem tas bija pirmais zaudējums, pie tam ļoti sāpīgs, jo šīs spēles rezultāts nāks līdzi komandām otrajā posmā. Tādējādi no A grupas trīs pirmās komandas Spānija, Lietuva un Turcija otro posmu uzsāks ar vienu uzvaru un vienu zaudējumu.

Spānijas izlase pilnībā izgāzās pēdējā ceturtdaļā. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Felipe Rejess izvirzīja spāņus vadībā ar 57:49, taču atlikušajās nepilnās deviņās minūtēs Eiropas čempioni nespēja gūt nevienu punktu, bet Turcija ar izrāvienu 16:0 svinēja uzvaru.

Turcijas labā 18 punktus guva Emirs Preldzičs, bet pa 12 punktiem Hidajets Turkoglu un Umers Asiks. Spānijas labā Marks Gasols guva 12 punktus, bet pa 11 punktiem – Rejess un Rudijs Fernandess.

Tikmēr D grupā pirmo vietu izcīnīja Krievija, kas pēdējā mačā dramatiskā cīņā pēdējā sekundē ar 65:64 (16:19, 18:21, 19:15, 12:9) pieveica Slovēniju.

Par spēles galveno varoni kļuva Sergejs Moņa, kurš uzvaru nesošo grozu guva 0,2 sekundes pirms spēles beigu signāla. Interesanti, ka Moņam tas bija vienīgais precīzais metiens no spēles septiņos mēģinājumos. Visu spēli vadībā bija Slovēnija, bet Krievija vienīgo reizi vadībā izvirzījās pēc Moņas metiena.

Krievijas labā 18 punktus guva Andrejs Voroncevičs, bet slovēņiem 14 punktus guva Erazems Lorbeks.

Savukārt C grupā ar uzvaru priekšsacīkstes pabeidza Grieķija, kas ar 74:69 (25:13, 19:14, 14:18, 16:24) pieveica Horvātiju, atstājot horvātus ārpus otrā posma.

Grieķijas labā pa 17 punktiem guva Antonios Fotsis un Konstantinos Vasileiadis, bet horvātiem pa 14 punktiem guva Marko Popovičs un Stanko Baračs.