ASV slēpotāja Kenvortija izglābto 'olimpisko' suņu pulku papildinājis korejiešu kucēns
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV olimpiskās izlases slēpotājs Gūss Kenvortijs izglābis vēl vienu suni, uz mājām aizvedot no "suņu fermas" Dienvidkorejā paņemtu kucēnu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Olimpisko spēļu laikā Kenvortijs sociālajos tīklos pauda nosodījumu šim Āzijas kultūras fenomenam, suņu gaļas izmantošanai pārtikā, par ko saņēma gan atbalstu, gan nosodījumu par to, ka uzbrūk kultūrai, kuru neizprot. Korejieši amerikāņu sportistam pārmeta stereotipisku attieksmi, norādot, ka šī tradīcija modernajā pasaulē zaudē savu popularitāti un Dienvidkorejas iedzīvotāji biežāk iestājas pret suņu gaļas izmantošanu pārtikā.

Diskusiju par suņiem Dienvidkorejā Kenvortijs par jaunu uzkurināja ar jaunāko ierakstu savā "Instagram" kontā, kurā publicējis foto ar kucēnu, kas slēpotājam dosies līdz uz Ameriku. "Šodien mums ar Metu bija sirdi plosoša vizīte vienā no 17 000 suņu fermām Dienvidkorejā. Šajā valstī vairāk nekā 2,5 miljoni suņu tiek audzēti pārtikai visbriesmīgākajos apstākļos, kādi vien iedomājami. Jā, kā arguments tiek minēts, ka suņu ēšana ir daļa no korejiešu kultūras. Un, lai arī es tam nepiekrītu, es piekrītu tam, ka man nav šejienes cilvēkiem jāuzspiež savi rietumnieka uzskati. Taču veids, kā pret šiem dzīvniekiem izturas, ir absolūti necilvēcīgs un kultūrai nevajadzētu būt par attaisnojumu nežēlībai," savā "Instagram" kontā ierakstījis sportists.

This morning Matt and I had a heart-wrenching visit to one of the 17,000 dog farms here in South Korea. Across the country there are 2.5 million dogs being raised for food in some of the most disturbing conditions imaginable. Yes, there is an argument to be made that eating dogs is a part of Korean culture. And, while don't personally agree with it, I do agree that it's not my place to impose western ideals on the people here. The way these animals are being treated, however, is completely inhumane and culture should never be a scapegoat for cruelty. I was told that the dogs on this particular farm were kept in "good conditions" by comparison to other farms. The dogs here are malnourished and physically abused, crammed into tiny wire-floored pens, and exposed to the freezing winter elements and scorching summer conditions. When it comes time to put one down it is done so in front of the other dogs by means of electrocution sometimes taking up to 20 agonizing minutes. Despite the beliefs of some, these dogs are no different from the ones we call pets back home. Some of them were even pets at one time and were stolen or found and sold into the dog meat trade. Luckily, this particular farm (thanks to the hard work of the Humane Society International and the cooperation of a farmer who's seen the error of his ways) is being permanently shut down and all 90 of the dogs here will be brought to the US and Canada where they'll find their fur-ever homes. I adopted the sweet baby in the first pic (we named her Beemo) and she'll be coming to the US to live with me as soon as she's through with her vaccinations in a short couple of weeks. I cannot wait to give her the best life possible! There are still millions of dogs here in need of help though (like the Great Pyrenees in the 2nd pic who was truly the sweetest dog ever). I'm hoping to use this visit as an opportunity to raise awareness to the inhumanity of the dog meat trade and the plight of dogs everywhere, including back home in the US where millions of dogs are in need of loving homes! Go to @hsiglobal's page to see how you can help. #dogsarefriendsnotfood #adoptdontshop ❤️🐶

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on Feb 23, 2018 at 8:10am PST

Kā ziņojām, no Soču olimpiskajām spēlēm, pirms kurām pilsētā tika iznīcināti klejojošie suņi, Kenvortijs aizbrauca ar diviem izglābtiem kucēniem, kas jau ir izauguši par lieliem suņiem.

Tags

Phjončhana 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form