Baltijas Basketbola līgas spēcīgāko divīzijā jau pirmajā spēļu kārta savā starpā tikās divi no šīs līgas favorītiem. Viļņas "Lietuvas rytas" savā laukumā uzņēma Latvijas čempionus BK "Ventspils".
Lai arī kaimiņvalstī visi runāja, ka nu tik Latvijas spēcīgākajam klubam tiks parādīta īstā vieta, taču notika pilnīgi pretējais un "Lietuvas rytas" cieta negaidīti lielu zaudējumu 62:75. Līdz ar to Viļņas klubs piedzīvoja trešo zaudējumu šajā sezonā. Bet ventiņi apklusināja bravūrīgos lietuviešus.

• "Lietuvos rytas" - BK "Ventspils" 62:75 (13:17; 16:17; 16:23; 17:18)
  • "Lietuvas rytas" pirms šīs spēles bija veikusi nelielas izmaiņas sastāvā. Komandu ir pametis pagājušajā sezonā Ventspilī spēlējošais Kestutis Šestokas. Taču sastāvu bija papildinājis pieredzējušais Gintars Einiķis, kurš pirms pāris dienām bija atskaitiīts no Malagas "Unicaja". Einiķim debija Lietuvas vicečempionu rindās izvērtās pagalam neveiksmīgi.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, abām komandām bija liela apņēmība uzvarēt. Ventspilij pirmajā puslaikā katastrofāli neveicās metienos no tālās distances - viens trāpījums no 13. Arī cīņa pie sava groza īpaši neveicās. Taču ļoti veiksmīgi spēli uzsāka Mārtiņš Skirmants, kurš šajā spēlē bija rezultatīvākais viesu rindās - 17 punkti un 7 atlecošās bumbas. Otrajā puslaikā ventspilniekiem izdevās rezultāta starpību palielināt un izcīnīt skaistu uzvaru 75:62. Viena no sliktākajām spēlēm šī bija Ventspils līderim Brenam Raitam, kura neitralizēšanai laukuma saimnieki veltīja daudz pūļu.

"Lietuvos rytas": Hous 15+9AB, Javtokas 15+14AB, Štelmahers 8, Jasaitis 8, Jarutis 6, Delninkaitis 5, Mujezinivičs 5, Šležas 0, Čiukinas 0, Kuzminskas 0, Einiķis 0.

BK "Ventspils": Skirmants 17+7AB, Lenzlijs 15+6AB, Vītols 10, Blūms 9, Lavs 7, Pētersons 7, Timermanis 6, Raits 4+8AB, Vecvagars 0, Viļums 0.

Vēl citās šodienas 1.divīzijās spēlēs: "Žalgiris" - "Barons"/LU 128:63; "Valmieras piens" - "Sakalai" 77:88; TU/"Rock" - "Neptūnas" 82:89; "Šiauliai" - "Ehitostooriist" 93:71.