Basketbola klubs "Ventspils" otrdien mājās uzvarēja pirmajā Latvijas basketbola Užavas kausa pusfināla kārtas spēlē, mača izskaņā sagādājot sev vērtīgu pārsvaru.

"Ventspils" ar rezultātu 85:78 (13:15, 24:18, 23:26, 25:19) pieveica basketbola klubu "Ogre".

Ventspilnieki visnotaļ sīvās spēles ceturtajā ceturtdaļā jau bija panākuši deviņu punktu pārsvaru, taču viesi, pateicoties diviem Uģa Pinetes tālmetieniem, rezultātu sadeldēja līdz 79:78.

Mača pēdējā minūtē laukuma saimnieki gan daļu no pārsvara atguva. Guntis Sīpoliņš vispirms realizēja vienu trīspunktnieku (82:78), bet "Ogre" atbildēja ar kļūdām divos uzbrukumos pēc kārtas, Sīpoliņam pēc otrās no tām pašā mača izskaņā trāpot vēl vienu tālmetienu pret savas dzimtās pilsētas komandu.

Uzvarētāju labā 21 punktu un deviņas bumbas zem groziem sakrāja Sīpoliņš, bet ar 19 punktiem atzīmējās Artūrs Ausējs, kurš realizēja piecus no 11 tālmetieniem. Viesu rindās 16 punktus guva Pinete, bet ar 15 punktiem piebalsoja Mats Juciks.

Atbildes spēle gaidāma sestdien Ogrē. Pusfināla kārtā triumfēs komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā.

Dueļa uzvarētāju finālā jau gaida "VEF Rīga" vienība, kas pusfinālā pieveica basketbola klubu "Latvijas Universitāte".