Elizabetes Bulānes soda metiens piektdien Šopronā nodrošināja Latvijas izlases uzvaru Eiropas U-20 čempionāta pirmajā mačā.

Latvietes ar 65:64 (17:19, 16:18, 20:14, 12:13) uzvarēja vienaudzes no Serbijas.

Līdzīgā cīņā pirmajā ceturtdaļā pretinieces ne reizi nepanāca lielāku pārsvaru par diviem punktiem.

Arī turpinājumā cīņa noritēja punkts punktā, Serbijai sešu punktu pārsvaru panākot pirmā puslaika nogalē (37:31), bet Latvijai četru punktu handikapu pēc Luīzes Silas divpunktu metiena iekrājot trešās ceturtdaļas beigās (53:49).

Arī turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, pēdējos četrus punktus mačā gūstot latvietēm. Trīs minūtes un 18 sekundes pirms cīņas beigām Bulāne ar tālmetienu panāca 64:64, bet 31 sekundi vēlāk realizēja vienu no diviem soda metieniem.

Par rezultatīvāko Latvijas izlasē ar 15 punktiem kļuva Marta Leimane. Ar 14 punktiem palīdzēja Bulāne, bet vēl piecas basketbolistes guva no sešiem līdz septiņiem punktiem, Silai sešiem punktiem pievienojot arī septiņas atlēkušās bumbas.

Pretiniecēm 12 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Milica Matiča, bet par punktu mazāk, kā arī desmit atlēkušās bumbas Nevenas Vučkovičas kontā.

Sestdien Latvija tiksies ar Portugāli un svētdien - ar Īriju.

Pārbaudes mačos pirms turnīra Latvijas izlase Rīgā ar 63:50 un 72:45 pieveica Lietuvu, pārbaudes turnīrā Francijā ar 67:58 pārspēja vienaudzes no Vācijas, ar 68:59 tika pie uzvaras pār Zviedriju un ar 53:81 piekāpās Francijai, divās cīņās mājās ar Somiju uzvaras tika dalītas uz pusēm (60:70 un 85:56), kā arī ar 79:45 sagrauta Ukraina.

Eiropas meistarsacīkstes no 8. līdz 16.jūlijam notiek Ungārijas pilsētā Šopronā. Pirmajā posmā Latvijas komanda D grupā spēlē ar Serbijas, Portugāles un Īrijas izlasēm.

Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas komandām (Spānija, Lietuva, Polija, Bulgārija).

Darbā ar izlasi Matīsam Rožlapam palīdz Ainars Zvirgzdiņš un Rūdolfs Rozītis.

Eiropas jaunatnes čempionāti atsāksies pēc divu gadu pārtraukuma. 2002./2003.gadā dzimušo spēlētāju komandām līdz šim bijusi tikai Eiropas U-16 čempionāta pieredze, bet dažas kandidātos iekļautās basketbolistes piedalījušās arī Eiropas U-18 čempionātā un U-17 Pasaules kausa izcīņā. 2018. un 2019.gadā Eiropas kadetu čempionātos Latvijas komanda galvenā trenera Rožlapas vadībā izcīnīja attiecīgi devīto un astoto vietu.