Latvijas basketbola izlase pirmo reizi kvalificējas Pasaules kausam
Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien, 11. novembrī, pirmo reizi kvalificējās Pasaules kausa izcīņas finālturnīram.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas izlase vispirms Krētā 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar rezultātu 80:60 sagrāva Grieķiju, sperot kārtējo soli pret finālturnīram. Lai jau piektdien latvieši nodrošinātu dalību Pasaules kausā, tai vajadzēja sagaidīt Beļģijas vai Serbijas izlases zaudējumu.

Vēlāk noskaidrojās, ka Turcija ar rezultātu 86:52 sagrāva Beļģiju, kas oficiāli garantēja Latvijai vietu Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Latvijas izlasē mačā pret Grieķiju Jānis Strēlnieks guva 19 punktus, bet bez kluba šobrīd esošais Jānis Timma pievienoja 17 punktus. Vēl Dairis Bertāns pievienoja vēl 15 punktus. Grieķijai pa 11 punktiem guva Niks Giks un Kosts Gontiks.

Latvija basketbolisti spēli sāka ar 7:0 izrāvienu, grieķi gan ātri atspēlējās un pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi. Latvijas izlases "vecā blice" Strēlnieks, Timma un Bertāns darbojās pārliecinoši un grozam uzbruka ar augstu precizitāti, kas otrajā ceturtdaļā ļāva turēties drošākā vadībā, bet Strēlnieks ar "sirēnlauzi" pirmā puslaika izskaņā panāca rezultātu 36:28.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase veica izrāvienu un panāca jau 18 punktu pārsvaru (50:38). Grieķi vairs neko likt pretī nespēja, un Latvijas izlase tika pie pārliecinošas un svarīgas uzvaras.

Kvalifikācijas turnīra I grupas tabulā Latvija ar Latvija ar bilanci 6-1 ieņem pirmo vietu un vairs nevar izkrists no labāko trijnieka, kas kvalificējas Pasaules kausam.


Standings provided by Sofascore

Latvijas izlase pirmdien savā laukumā spēkosies ar Lielbritānijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs vīriešiem notiks Indonēzijā, Filipīnās un Japānā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa basketbolā kvalifikācija: Latvija – Grieķija
Latvija - Grieķija 80:60. Spēle noslēgusies.Latvijas izlase izcīna sesto uzvaru un nonākt ļoti tuvu Pasaules kausa finālturnīram
78:60Zoriks iemeta sarežģītu metienu pāri pretinieku rokām, bet grieķi pēdējās minūtēs biežāk trāpīja metienus. 
76:55Lomažs savāca bumbu pēc sava neprecīzā metiena un guva punktus. Vēlāk Zorikam sarežģīts metiens, bet grieķi uz abiem Latvijas metieniem atbildēja ar saviem gūtajiem punktiem. 
Līdz pamatlaika beigām vēl četras minūtes. Spēles temps vairs nav augsts, abas komandas gaida spēles beigas. 
72:50Rezultāts uz brīdi bija "iesprūdis". Latvijas basketbolisti kontrolēja spēli, Timmam izdevās skaists bloks. Tad divus punktus grieķiem guva Gontikas, bet Latvijai rezultatīvi turpināja spēlēt Timma. 
78:48Latvijas izlase dominē visos spēles komponentos. Čavars izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, un atkārtoto uzbrukuma iespēju izmantoja Strēlnieks, iemetot vēl vienu tālmetienu. Haralampopuls arī bija precīzs no tālās distances, apturot Latvijas izrāvienu. 
67:45Čavars ar spēku guva divus punktus, iemetot no groza apakšas, panākot jau 20 punktu pārsvaru. Bertāns nespēja noslēgt ātro uzbrukumu, taču nopelnīja soda metienus, kurus viņš realizēja. 
63:45 Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Bezdarbnieks Timma turpināja priecēt šajā mačā, un viņš iemeta tālmetienu pāri rokām. Grieķija guva punktus caurgājienā, savukārt ceturtdaļas izskaņā Strēlnieks nopelnīja soda metienus, kurus realizēja. 
58:43Rogkavopuls ar savu tālmetienu nedaudz atvēsināja Latviju, bet pēc tam Timma lieliski iespēlēja Gražulim, kurš iemeta no groza apakšas. Cairelis bija precīzs no tuvas distances cīņas turpinājumā. 
56:38Bertāns iemeta sarežģītu metienu no distances, un pēc atkārtojuma noskatīšanās tika ieskaitīti trīs punkti. No otra laukuma stūra Timma arī guva trīs punktus. 
50:38Pēc minūtes pārtraukuma abas komandas apmainījās ar divpunktu metieniem, Latvijas komandai skaisti grozu gūstot Gražulim. Grieķi iemeta tālmetienu, taču tad Lomažs izpildīja soda metienus, bet trāpīja vienu. 
47:33Moraitis izcēlās ar diviem punktiem un nopelnītu soda metienu, bet "sodiņu" viņš neiemeta. Timma un Bertāns pēcāk bija precīzi no tālās distances.
41:31Giks guva trīs punktus Grieķijas pirmajā uzbrukumā, bet Jānis Strēlnieks atbildēja ar to pašu. Viņš guvis trīs no Latvijas izlases četriem tālmetieniem. Vēlāk Strēlniekam arī divu punktu metiens ar vienu roku. Latvijai jau 10 punktu pārsvars.  
Sācies 2. puslaiks!
https://twitter.com/basketbols/status/1591128084891447296
https://twitter.com/NBALatvija/status/1591128288734609409
Strēlnieka kontā pirmajā puslaikā deviņi punkti, Bertānam septiņi punkti, bet Timma iespējis gūt sešus punktus. Giks ar astoņiem punktiem rezultatīvākais Grieķijas izlasē. 
Latvija - Grieķija 36:28. Noslēdzies 1. puslaiksJānis Strēlnieks līdz ar puslaika beigu sirēnu iemeta skaistu tālmetienu!
33:28Mejeris nobloķēja pretinieka tālmetienu, bet vēlāk viņš nopelnīja piezīmi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Grieķi guva punktus ar soda metieniem, bet vēlāk Šteinbergs bloķēja pretinieku metienu ātrajā uzbrukumā. Pēc Calmpura precīzā pustālā metiena Latvijai minūtes pārtraukums. 
33:24Timma nopelnīja soda metienus un iemeta visus, tad caurgājienā bumbu grozā iedabūja Bertāns. 
29:24Jānis Strēlnieks iemeta tālmetienu atlēcienā Dirka Novicka stilā. Brīdi vēlāk Giks iemeta savu otro tālmetienu spēlē, noslēdzot pacietīgu izspēli. 
26:21Gražulis iespieda "postā" pretinieku un iemeta pusāķa metienu, savukārt Moraitis grieķiem iemeta vienu soda metienu. Pēc Calmpura savāktās atlēkušās bumbas uzbrukumā un precīzā metiena Luka Banki pieprasīja minūtes pārtraukumu.  
24:18Giks iemeta pirmo tālmetienu Grieķijas izlasei, taču brīdi vēlāk Lomažs nopelnīja soda metienus, kurus trāpīja. Calmpuris arī iemeta soda metienus Grieķijai, bet tad Latvijas ātrajā uzbrukumā Mejeris pēc Strēlnieka piespēles satricināja grozu.  
20:13Gražulis un Čavars izspēlēja skaistu kombināciju, kas noslēdzās ar gūtiem punktiem. Grieķijai uzbrukumā joprojām neveicās (trāpīti tikai četri no 20 metieniem no spēles), savukārt Zoriks ātrajā pretuzbrukumā nopelnīja soda metienus, kurus realizēja. 
16:13. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Lomažam iekrita bumba rokās pēc Šteinberga neprecīzā metiena, un viņš apturēja grieķu izrāvienu. Lomaža metienu grieķis iespaidīgi nobloķēja, bet arī mājiniekiem punktus vairs gūt neizdevās. 
14:13Lundzis guva punktus Grieķijai caurgājienā, brīdi vēlāk Cairelis iemeta soda metienus. Ļoti daudz noteikumu pārkāpumu šajā ceturtdaļā. 
14:9Strēlnieks iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet pēc Lomaža piezīmes uz soda metienu līnijas stājās Murats, kurš izmantoja iespēju gūt divus punktus. Timma skaisti devās caurgājienā un iemeta bumbu grozā, savukārt vēlāk Lomažs izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu. Viņam gan šoreiz neizdevās trāpīt metienus. 
11:7Spēle turpinājās saraustīti, un Rogkavopuls arī izpildīja soda metienus. Viņš trāpīja vienu no diviem. Abas komandas sasniedza piezīmju normu, un spēle turpinājās ar soda metieniem.  Pirms Strēlnieka soda metieniem vēl minūtes pārtraukums. 
11:6Laukumā devās Gražulis, kurš ātri tika pie diviem soda metieniem. Viņš iemeta abus. Brīdi vēlāk Strēlnieks caurgājienā nopelnīja divus soda metienus, un trāpīja abusl 
7:6Grieķija pirmos punktus guva atkārtotā uzbrukumā, kad Giks tika līdz grozam. Gontiks pēc tam iemeta no groza apakšas, bet tad aizmeta garām divus soda metienus. Grieķu uzbrukums turpinājās, jo latvieši nesavāca atlēkušo bumbu, un soda metienus atkal izpildīja Gontiks, un šoreiz viņš bija precīzs. 
7:0Grieķija pirmās trīs minūtes punktus tā arī neguva, savukārt Bertāns iemeta vēl divus punktus
5:0Bertāns pēc Timmas piespēles ar tālmetienu guva pirmos punktus šajā spēlē. Grieķiem pirmie divi uzbrukumi bija neveiksmīgi, savukārt pēc tam Timma iemeta pustālo metienu. 
Spēle sākusies!
Latvijas izlases pamatsastāvs: Strēlnieks, Bertāns, Timma, Mejeris un Čavars. 
Šajā mačā Latvijas izlasē atgriežas Jānis Timma, kurš šo maču dēļ esot iepauzējis savu kluba izvēli. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/timma-par-izlasi-vienmer-esmu-celies-un-kritis.d?id=54918864
Slimības gan neļaus šo spēli aizvadīt iecerētajā sastāvā. Uz spēli Grieķijā nav devies aizsargs Artūrs Žagars, kurš Covid-19 dēļ nedēļas sākumā nevarēja pievienoties izlasei, tāpat mājās palika centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks kuram ir vīruss. No kandidātu saraksta nevar spēlēt arī Rodions Kurucs, kurš  traumēts. 
Latvijas basketbolisti jau šovakar var nodrošināt sev vietu Pasaules kausa finālturnīrā. Latvijai vispirms jāizcīna uzvara pašiem, bet tad jācer, ka zaudējumu piedzīvos viena no divām sāncenšu komandām - Beļģijas izlase Turcijā vai Serbija Lielbritānijā. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/latvijas-basketbolisti-kreta-var-nodrosinat-celazimi-uz-pasaules-kausu.d?id=54931630

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.