Latvijas basketbolisti Vecvagara debijā ar zaudējumu sāk PK atlasi

Latvijas basketbola izlase piektdien, 24. novembrī, 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas B grupas pirmajā mačā viesos ar rezultātu 73:85 (20:14, 14:23, 20:30, 19:18) piekāpās Turcijas valstsvienībai.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Žanis Peiners, 15 punktus guva Anžejs Pasečņiks, bet Jānis Blūms guva 12 punktus. Turcijas sastāvā labākais ar 24 punktiem bija Melihs Mahmutoglu.

Latvijas izlase pēc veiksmīga spēles sākuma saglabāja vadību līdz otrās ceturtdaļas beigām, kad Turcija pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā. Pirmā puslaika izskaņā un otrā puslaika sākumā pa reizei Latvija spēja izlīdzināt rezultātu, tomēr atgūt vadību vairs nespēja.

Nākamo maču Pasaules kausa atlasē Latvija aizvadīs svētdien, 26. novembrī, kad "Arēnā Rīga" uzņems Zviedriju. Pēc tam nākamās spēles Latvijas basketbola izlase aizvadīs februāra nogalē, Rīgā uzņemot Ukrainu un Turciju. Pēc tam Vecvagara vadītā komanda 28. jūnijā spēlēs Zviedrijā, bet atlases ciklu noslēgs 1. jūlijā ar maču Ukrainā.

PK atlase basketbolā: Latvija - Turcija
Punktu guvēji Latvijas izlasē: Žanis Peiners 25 punkti (6 atlēkušās bumbas), Anžejs Pasečņiks 15 punkti (5 atlēkušās bumbas), Jānis Blūms 12 punkti, Aigars Šķēle 8 punkti (7 rezultatīvas piespēles), Rolands Freimanis 6 punkti, Ingus Jakovičs 5 punkti, Ojārs Siliņš, Mareks Mejeris, Rodions Kurucs, Andrejs Gražulis, Iļja Gromovs pa 0.
Latvijas izlase tagad caur Lietuvu atgriezīsies Rīgā un svētdien spēlēs pret Zviedriju. Interesanti, ka zviedri tikai tagad mājās uzsāk maču pret Ukrainu, bet Rīgā skandināvi ieradīsies ātrāk par Latviju... Spēle "Arēnā Rīga" svētdien sāksies pulksten 17:00
Latvija - Turcija 73:85. Spēle noslēgusies
Jāspēlē 49 sekundes. Turcijai joprojām 12 punktu pārsvars, ko būs grūti sadeldēt atlikušajā laikā.
71:83Peiners ar diviem sodiem samazina starpību līdz "-8", kad jaspēlē nepilnas divarpusi minūtes. Turcija tomēr nekļūdās uzbrukumā. Latvijai nesekmīgs uzbrukums, bet Turcija atkal gūst divus punktus.Vecvagars ņem pēdējo minūtes pārtraukumu
69:77Turcija pēc minūtes pārtraukuma gūst divus punktus, bet Freimanis atkal gūst trīs punktus.
66:75Komandas haotiski aizvada vairāk nekā minūti. Tad Peiners iemet 2+1. Turkiem Sinans ar slam dunk gūst divus punktus, Pasečņiks labi nospēlē groza apakšā un atkal samazina starpību. Latvijas nākamajā uzbrukumā Freimanis beidzot gūst savus pirmos punktus spēlē- precīzs tālmetiens!
56:73Turki pēc nesekmīga pirmā uzbrukuma negaidīti pieprasa pārtraukumu. Turcija tad panāk +15, bet Latvijas vairāki uzbrukumi nesekmīgi. Tad komandas apmainās ar precīziem uzbrukumiem
Sākas 4. ceturtdaļa
Latvija - Turcija 54:67 . Noslēgusies 3. ceturtdaļaTurcija uzvar 3. ceturtdaļu ar 30:20...
52:65Turcija panāk vairāk par 10 punktu pārsvaru, bet Peiners realizē trīs soda metienus. Peineram jau 18 punkti. Bet Turcijai turpina uguņot Mahmutoglu, kurš ar tālmetienu gūst 21. punktu savā kontā. Peiners atbild ar trijnieku. Mahmutoglu arī iemet trijnieku. Sākusies sāncensība...Sanli ar pretesību iemet pustālo, pēc kā Vecvagars ņem otro pārtraukumu 2. puslaikā
44:53Ermišs iemet trijnieku, tad ātri Mahmutoglu ir precīzs divpunktniekā. Vecvagars ņem pārtraukumu
Otrā puslaika ceturtajā minūtē Latvijas izlasē debitē Rodions Kurucs, par kuru pirms šiem mačiem bija diskusijas basketbola aprindās.
43:47Peiners iemet brīvu pustālo. Mahmutoglu iemet vēl vienu trijnieku, tad precīzs pustālais. Pasečņiks iemet trijnieku, bet uzreiz to izdara Mahmutoglu.
38:40Pasečņiks pēc Šķēles piespēles gūst pirmos punktus 2. puslaikā, bet turki atbild ar Mahmutoglu tālmetienu. Šķēle caurgājienā tiek pie laba metiena un ir precīzs.
Sākas 2. puslaiks
Latvijas izlases labā pa 10 punktiem guvuši Blūms un Peiners, bet 7 punktus - Pasečņiks. Četri punkti Šķēlem, bet trīs - Jakovičam.
Latvija - Turcija 34:37. Noslēdzies 1. puslaiksLatvijai pēdējais puslaika uzbrukums nesekmīgs. Turcijas pēdējā uzbrukumā Gražulis lieliski sedz Mahmutoglu, kurš gan uzbrukuma pēdējās sekundēs pamanās iemets trijnieku.
Pēc bloka triecienu pa celi saņem viens no turku līderiem Erdens, bet turki pat pēc tiesneša svilpes realizē trīspunktnieku. To sākumā soģi ieskaita, bet tad anulē savu lēmumu. Turku līdzjutēji gan neapmierināti...
34:34Ermišs iemet vēl vienu tālmetienu mājiniekiem. Tad Peiners savā stilā caurgājienā iemet ar sodu un realizē sodiņu
31:31Koksals iemet trijnieku, tad uz maiņu iznākušais Gražulis nospēlē kļūdaini. Erdens ar "slam dunk" pirmo reizi spēlē vadībā izvirza mājiniekus. Blūms ar vienu precīzu soda metienu panāk līdzsvaru.
30:26Latvijas izlases "klusumu" pārtrauc Blūms, iemetot trijnieku. Birsans gan arī realizē tālmetienu. Tad Peiners realizē divus no trijiem sodiņiem.
25:23Birsens ātrajā uzbrukumā gūst 2+1, tad Šķēlem padodas vēl viens lielisks caurgājiens. Latvijai sasteigti un neveiksmīgi uzbrukumi, ko izmanto mājinieki - četri gūti punktu pēc kārtas. Vecvagars pieprasa pārtraukumu
23:16Vairāk nekā minūti abas komandas negūst punktus. Tad Jakovičs kļūdās driblā, ļaujot turkiem gūt vieglus divus punktus. Jakovičs pēc brīža reabilitējas ar precīzu tālmetienu
Sākas 2. ceturtdaļa
Latvijas izlasei 7 punktus guvis Pasečņiks, 6 punktus - Blūms, bet 5 punktus - Peiners.
Latvija - Turcija 20:14. Noslēgusies 1. ceturtdaļaPeiners iemet caurgājienā, bet turkiem uzbrukumi ir neskemīgi pirmo 10 minūšu izskaņā
18:14Blūms iemet vēl vienu trijnieku (atkal pēc līdzīgas auta izspēles aiz gala līnijas). Turcija tad gūst 4 pu nktus pēc kārtas.Vecvagars ņem pārtraukumu
15:10Blūms iemet trijnieku. Turcija atbild ar Sanli vienu soda metienu. Latvijas kļūdu uzbrukumā labi realizē Koksals, viegli gūstot punktus.
12:7Ilgu laiku komandas "klusē". To pārtrauc Peiners, kurš spēles pirmajās minūtēs īsti nebija iejuties spēlē. Peiners iemet 2+1, bet turki atbild ar tālmetienu
8:4Turkiem pirmos punktus ar sodiem gūst Turens. Latvijai divi neveiksmīgi uzbrukumi, kuros īsti pat netiek pie normāliem metieniem. Turcijai vēl divus punktus ar sodiem gūst Ermišs.
8:0Šķēle iemet pār rokām caurgājienā, tad turkiem vēl vairākas nesekmīgas darbības uzbrukumā. Pasečņiks pēc Šķēles piespēles atkal gūst punktus no groza apakšas. Turcijas treneri pieprasa pārtraukumu
4:0Pasečņiks pēc Šķēles lieliskas piespēles gūst pirmos punktus. Turku uzbrukums kļūdains, bet tad Pasečņiks realizē vēl divus soda metienus
Spēle sākusies
Pirms spēles Turcijā spēles arēnā tiek ieturēts klusuma brīdis.
Latvijas izlases sākumsastāvs: Šķēle, Pasečņiks, Jakovičs, Peiners, Siliņš
Himnas izskanējušas, spēle tūlīt sāksies
Latvijas izlase kā pirmā izsaukta Bursas hallē laukumā. Ovāciju pavadībā iznāk arī Turcija. Tagad valstu himnas, bet tad pēc 3 minūšu pēdējās iesildišanās sāksies spēle.
Latvijas izlasei šajās spēlēs nevar palīdzēt abi NBA vīri Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns, kā arī Eirolīgā spēlējošie Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns. Tomēr basketbolisti sirdīs ir ar Latvijas izlasi un sūta sveicienushttps://twitter.com/basketbols/status/934001748745904128
Latvijas basketbola izlasei piektdien sākas "jaunie laiki". Jauns galvenais treneris Arnis Vecvagars un jauns turnīrs - 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācija, kas tiek rīkota pirmo reizi.Latvijas izlases pirmā pretiniece šovakar būs labi zināmā Turcija. Spēle turku pilsētā Bursā sāksies pulksten 18:00.