Latvijas U-16 meiteņu izlase (2005./2006. dzimšanas gads), pirmdien, 9. augustā, Helsinkos Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) "Challenger" turnīra pirmajā spēlē galotnē zaudēja Somijas kadetēm, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latvijas basketbolistes zaudēja ar rezultātu 75:76 (17:24, 18:23, 21:14, 13:21).

Kļūdas uzbrukumā un spēles disciplīnas neievērošana, slikti atgriežoties aizsardzībā (visā spēlē punkti ātrajos uzbrukumos 10-21) spēles pirmajā ceturtdaļā latvietēm sagādāja iedzinēju lomu (7:17). Līdz trešās ceturtdaļas beigām šo starpību tikai brīžiem izdevās samazināt.

Lūzums iezīmējās ceturtajā ceturtdaļā, kad sešās minūtēs latvietes ar labu aizsardzību un daudzveidīgiem uzbrukumiem no 54:63 panāca 71:65. Tomēr pēdējās minūtēs mājinieces bija mazliet precīzākas un veiksmīgākas.

Žozefīne Sīpoliņa bija rezultatīvākā ar 22 punktiem, Elīna Briede sakrāja 16 punktus, bet Madarai Šimtei 13 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Andra Steļmaha trenētās Latvijas komandas nākamās pretinieces A grupā spēļu secībā būs Vācijas (10. augustā plkst. 17.30), Bulgārijas (11. augustā plkst. 14.30), Grieķijas (13. augustā plkst. 17.30) un Francijas (14. augustā plkst. 14.30) komandas.

Pirmo divu vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz nākamvasar Spānijā paredzēto U-17 Pasaules kausa izcīņu. Spēļu tiešraidēm varēs sekot turnīra mājaslapā.

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas ("FIBA Europe") valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA "Challengers".

U-16 vecuma grupā Eiropas rangu tabulas 18 labākās komandas tika sadalītas trijos sešniekos. Turnīri notiek Helsinkos, Kadisā (Spānija) un Guifoešā (Portugāle). Turnīra rezultāti neietekmēs valstu pozīcijas FIBA oficiālajā jaunatnes izlašu reitingā, tomēr U-16 grupā ir nopietns stimuls – piecas komandas iegūs tiesības 2022. gada vasarā startēt U-17 Pasaules kausa izcīņā (pa divām ceļazīmēm tiks izcīnītas Helsinkos un Gufoešā, viena – Kadisā).

Ārpus konkursa ir Spānijas kadetes, kuras Pasaules kausa izcīņā varēs startēt kā laukuma saimnieces.