Lietuva cīnās pret savas himnas saīsināšanu pirms Pasaules kausa izcīņas spēlēm basketbolā
Foto: DELFI

Lietuva turpina cīņu ar Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) par to, lai pirms Pasaules kausa izcīņas spēlēm basketbolā Spānijā Lietuvas himna tiktu atskaņota pilnā garumā, nevis saīsinātā variantā, vēsta portāls "15min.lt". Lietuvas Basketbola federācijas (LKF) prasību labot jau agrāk Eiropas un pasaules meistarsacīkstēs pieļauto nevērību pret valsts himnu atbalstījusi arī Ārlietu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja pirms otrdienas vakarā gaidāmā D grupas mača ar Austrāliju skanēs pilna himnas versija, to varēs uzskatīt par uzvaru cīņā pret FIBA klerkiem, ja nē - Lietuvas valsts gatavojas iesniegt šai organizācijai protesta notu par necienīgu attieksmi pret himnu.

"Tad jau var teikt, ka mūsu karogs ir pārāk liels un tam būtu jānogriež kāds stūris, - viņu loģika ir tāda pati," spriedis LKF ģenerālsekretārs Mindaugs Špoks. "Rīkotājiem jāspēlē himna tāda, kāda tā ir. Nekur nav reglamentēts, cik gara drīkst būt himna."

"Mēs risinām sarunas ar čempionāta rīkotājiem spāņiem, Ārlietu ministrija otrdienas rītā nosūtīja FIBA paziņojumu, kurā izteica neapmierinātību ar šo situāciju. Ceram, ka tas palīdzēs. Ja nē, cīnīsimies tālāk," piebildusi Lietuvas vēstniece Spānijā Audra Plepīte.

Pirms Pasaules kausa izcīņas LKF sarakste ar FIBA šai jautājumā ilga gandrīz trīs mēnešus. Lietuvas puse saņēma atbildi, ka himnas atskaņošanas laiku nosaka ietekmīgākā pasaules sporta organizācija - Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) - un, ja tiks saņemta tās atļauja nospēlēt visu Lietuvas himnu, FIBA nepretosies.

Atļauja tika dota, un pirmajā čempionāta mačā līdzjutēji varēja noklausīties himnu un dziedāt līdzi visā tās garumā, bet jau pirms otrās spēles ar Angolu viss atgriezās vecajās sliedēs - skanēja saīsināts variants un līdzjutēji nepaspēja nodziedāt pēdējo pantu. Tiesa, lietuvieši nepiekāpās un no visa spēka nodziedāja to, jau sākoties mačam.

"Atliek tikai drūmi jokot - ja arī pēc Ārlietu ministrijas atbalsta un notām nekas nemainīsies, atliks vienīgi nolaupīt to dīdžeju, kurš spēlē himnas, un pašiem ielikt disku ar pilnu versiju. Tomēr domāju, ka federācijai būtu jāpiekāpjas, jo neapmierinātību izteikusi arī Meksika, kuras himna šai čempionātā tāpat "apgraizīta"," izteicies Špoks.

Pasaules kausa izcīņas pirmajos divos mačos pašreizējā pasaules trešā spēcīgākā vienība izcīnījusi divas uzvaras.

Tags

Basketbols FIBA Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form