Kā pēdējās Francijas, Serbijas, Lietuvas, Spānijas, Argentīnas un Senegālas U-19 basketbola izlasēm trešdien Latvijā notiekošā Pasaules kausa ceturtdaļfinālā pievienojās Ziemeļamerikas komandas ASV un Kanāda.

Pirmajā astotdaļfināla spēlē trešdien Rīgā Francija sagrāva Mali ar 86:52 (29:18, 13:15, 24:6, 20:13).

Uzvarētāju labā pieci spēlētāji guva no 11 līdz 14 punktiem, par rezultatīvāko ar 14 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām kļūstot Žeisonam Šikambū.

Āfrikas komandas labā 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Mohamedam Sidibē.

Ceturtdaļfinālā Francija tiksies ar Lietuvu, kas ar 96:53 (23:9, 23:14, 26:18, 24:12) sagrāva Irānu.

Uzvarētāju labā 17 punktus guva Huberts Pivorjus, 13 punkti un sešas atlēkušās bumbas Ažuolam Tubelim. Pretiniekiem 13 punktus sakrāja Ali Šahriari.

Otrā mačā Daugavpilī Serbija ar 89:86 (22:17, 20:24, 20:19, 27:26) pieveica Japānu.

Uzvarētāju labā Nikola Jovičs sakrāja 28 punktus, septiņas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un četrus bloķētus metienus, bet Mihailo Mušikičs iekrāja 17 punktus, desmit atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Japānas vienībā pieci spēlētāji sasniedza desmit gūto punktu robežu, bet rezultatīvākais ar 23 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Ibu Jamazaki.

Serbija ceturtdaļfinālā tiksies ar Argentīnu, kas ar 70:68 (18:18, 20:11, 10:21, 28:24) pieveica Turciju.

Vāl 34.minūtē turki bija vadībā ar 60:52.

Uzvarētājiem 25 punktus guva Gonsalo Korvalans, kurš 18 punktus guva pēdējā ceturtdaļā, tai skaitā iemeta izšķirošo trīspunktu metienu līdz ar mača beigu signālu. Argentīniešiem bija četras sekundes pēdējam uzbrukumam. Ar 11 punktiem viņam palīdzēja Franko Mendess.

Turcijai 19 punktus, desmit atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles sakrāja Furkans Haltali un 18 punktus - Tibets Goreners.

Vēl vienā cīņā Rīgā Spānija pieveica Austrāliju ar 86:73 (25:24, 23:15, 18:13, 20:21).

Spāņiem 24 punktus guva Rubens Domingess, 18 punktus - Milans Himeness. Zaudētājiem Akolda Geks guva 16 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Ceturtdaļfinālā Spānija tiksies ar Kanādu, kas ar 86:56 (21:8, 23:16, 31:13, 11:19) pārspēja Puertoriko.

Uzvarētāju labā pa 14 punktiem sakrāja Elaidža Fišers un Keilebs Hjūstons, bet pa 13 punktiem - Benīdikts Maturins un Raiens Nembards, kuram arī desmit rezultatīvas piespēles.

Pretinieku komandā rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Rafaels Pinsons.

Jau ziņots, ka Latvijas U-19 basketbola izlase trešdien astotdaļfināla spēlē guva tikai 44 punktus un ar 44:57 (11:17, 9:7, 9:14, 15:19) piekāpās vienaudžiem no Senegālas.

Ar Senegālu ceturtdaļfinālā tiksies ASV, kas ar 132:60 (31:17, 28:13, 28:16, 45:14) sagrāva Dienvidkoreju.

Uzvarētāju labā astoņi spēlētāji guva ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu, bet rezultatīvākais ar 17 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm bija Čets Holmgrens.

Pretinieku rindās 21 punktu sakrāja Džunseoks Jeo.