Latvijas basketbola izlases centrs Anžejs Pasečņiks otrdien iemeta četrus punktus, bet viņa pārstāvētā Spānijas komanda Grankanārijas "Herbalife" piedzīvoja zaudējumu ULEB Eirokausa ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

"Herbalife" izbraukumā ar 74:79 (27:24, 20:15, 15:20, 12:20) piekāpās Krievijas klubam Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", sērijā līdz divām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Pasečņiks šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 26 sekundes, bet visi trīs viņa divpunktnieki lidoja grozam secen. Viņš trāpīja četrus no sešiem "sodiņiem", kā arī savam veikumam pievienoja vienu pārtvertu bumbu, vienu kļūdu, trīs piezīmes un četrus izprovocētus noteikumu pārkāpumus.

Grankanārijas komanda aizvadīja neizteiksmīgu otro puslaiku, jo mača pirmajā daļā tā spēja iekrāt arī vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, tomēr otrajā pusē iniciatīva pārgāja "Lokomotiv-Kubaņ" rīcībā, šīs vienības basketbolistiem pamatlaika izskaņā nospēlējot aukstasinīgi un nodrošinot uzvaru.

Uzvarētājiem 20 punktus iemeta Dmitrijs Kulagins.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Itālijas klubu Redžo di Emīlijas "Grissin Bon" vai Sanktpēterburgas "Zeņit" no Krievijas. Pirmajā mačā ar 75:61 (13:17, 22:12, 19:17, 21:15) uzvarēja "Grissin Bon".

Vēl vienā otrdienas ceturtdaļfināla pirmajā mačā Turcijas vienība Stambulas "Dariššafaka", kur par titulētā Deivida Blata palīgu strādā latvietis Oskars Ernšteins, savā laukumā ar 57:54 (16:13, 11:13, 19:9, 11:19) pieveica Podgoricas "Budučnost VOLI" no Melnkalnes, bet citā cīņā Vācijas klubs Minhenes "Bayern" savu skatītāju priekšā ar 83:75 (19:15, 14:17, 22:20, 28:23) pārspēja Krievijas vienību Kazaņas "Unics".

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 24 komandas sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības. Tālāk ceturtdaļfinālu sasniedza katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā gan ceturtdaļfināli, gan pusfināli, gan fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.