Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Vašingtonas "Wizards" rindās pēc nelielas pauzes ceturtdien, 2. martā, atgriezās Kristaps Porziņģis, kurš ar 25 punktiem kaldināja savas komandas uzvaru.

Porziņģis bija otrs rezultatīvākais "Wizards" rindās, bet ASV galvaspilsētas komanda ar 119:108 (24:20, 35:30, 30:28, 30:30) pieveica Toronto "Raptors".

"Raptors" pirmajā ceturtdaļā uz brīdi ieguva sešu punktu pārsvaru, Toronto komanda tad vēl uz brīdi vadībā izvirzījās otrās ceturtdaļas sākumā, bet visu pārējo laiku vadības grožus savās rokās turēja "burvji". Pēdējā ceturtdaļā "Wizards" pārsvars sasniedza arī 19 punktus, bet beigās komandai uzvara ar 11 punktu pārsvaru.

Porziņģis mačā vēl izcēlās ar piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, diviem bloķētiem metieniem un vienu pārtvertu piespēli. Liepājnieks realizēja divus no četriem tālmetieniem, sešus no astoņiem divpunktu metieniem (Porziņģim arī iespaidīgs "slam dunk"), kā arī visus septiņus soda metienus.

Uzvarētājiem vēl 30 punktus guva Kails Kuzma, 18 punktie Danielam Gefordam, bet 15 punkti Bredlijam Bīlam. "Raptors" rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Odžejs Anunobijs, bet austrietis Jakobs Poeltls guva 23 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

Citā mačā Dalasas "Mavericks", spēlējot bez savainotā Dāvja Bertāna, mājās ar rezultātu 133:126 (38:37, 33:30, 39:24, 23:35) uzvarēja Filadelfijas "76ers".

Mājinieku panākumu kaldināja Kairijs Ērvings un Luka Dončičs, kuri kopā guva 82 no komandas 133 punktiem. Dončičs izcēlās ar 42 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm, kamēr Ērvings pievienoja 40 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

"76ers" komandā Džoels Embīds guva 35 punktus un Tairīss Maksijs un Džeimss Hārdens guva attiecīgi 29 un 27 punktus.

Bertāns pēdējo maču aizvadīja 3.februārī, kad iedzīvojās ikra muskuļa sastiepumā.

"Wizards" ar 30 uzvarām un 32 neveiksmēm Austrumu konferences turnīra tabulā atrodas desmitajā vietā, kamēr "Mavericks" ar 33 panākumiem un 31 zaudējumu Rietumu konferencē ieņem sesto pozīciju.