Latvijas izlases basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā "Barcelona" vienība piektdien ULEB Eirolīgas spēlē ar rezultātu 103:84 (19:25, 27:19, 26:17, 31:23) sagrāva Berlīnes "Alba", valmierietim aizvadot rezultatīvāko spēli šosezon.

Viesi no Berlīnes spēli uzsāka diezgan veiksmīgi, lielāko daļu pirmā puslaika atrodoties vadībā. Lietuvieša Roks Giedraitis pirmo septiņarpus minūšu laikā izcēlās ar deviņiem punktiem, bet otrās ceturtdaļas ievadā "Alba" bija vadībā jau ar rezultātu 30:19.

Lai gan Giedraitis līdz puslaika pārtraukumam jau bija guvis 15 punktus, mājinieki pirmā puslaika izskaņā spēja iegūt vadību un to noslēgt ar divu punktu pārsvaru.

Pārsvars gan zem groziem, gan metienu precizitātē ļāva "Barcelona" vienībai trešās ceturtdaļas laikā pakāpeniski atrauties, bet pēdējā desmitminūtē pat sasniegt 27 punktu pārsvaru.

Barselonas klubs spēli noslēdza, uzvarot ar rezultātu 103:84, tādējādi triumfējot trešo reizi trīs Eirolīgas spēļu laikā.

Šmits laukumā devās 4:48 minūtes pirms spēles beigām, rezultātam esot 86:66, un sev atvēlēto laiku izmantoja produktīvi. Uzbrucējs sakrāja astoņus punktus (2/2 divpunktu metienos, 1/1 trīspunktu metienos, 1/2 soda metienos), savāca vienu atlēkušo bumbu, kā arī vienreiz izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu, atzīmējoties ar efektivitātes koeficientu – 9.

Līdz šim valmierietis laukumā bija devies četrās no astoņām "Barcelona" komandas spēlēm, labāko sniegumu rādot Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā pret Vitorijas "Baskonia", kad viņš 6:16 nospēlētajās minūtēs izcēlās ar sešiem punktiem.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Korijs Higinss, kurš izcēlās ar 22 punktiem, bet zaudētāju labā 17 punkti Giedraiša kontā.

Citā mačā Stambulas "Anadolu Efes" izbraukumā ar 83:78 (23:27, 16:19, 30:17, 14:15) uzveica "Valencia" vienību.

"Anadolu Efes" komandā 19 punktus guva Krunoslavs Simons, bet ar 15 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vasilije Micičs. Mājiniekiem 22 punktus sameta Bojans Dubļevičs.

Vēl piektdien Sanktpēterburgas "Zeņit" viesos ar 77:68 (20:19, 18:17, 15:11, 11:17, 13:4) pagarinājumā uzveica Pirejas "Olympiacos", tiekot pie pirmā panākuma sezonā.

"Olympiacos", sākoties pamatlaika pēdējai minūtei bija iedzinējos ar 58:64, tomēr iemeta divus tālmetienus un izlīdzināja rezultātu. Tiesa, pagarinājumā pārāki bija "Zeņit" basketbolisti.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem izcēlās Mateušs Poņitka, bet desmit punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Gustavo Ajonam. Mājiniekiem ar 16 punktiem un 16 bumbām zem groziem atzīmējās Nikola Milutinovs, bet tikpat punktu guva Kevins Punters.